Zamknij

Skąd na stacji ORLEN biorą się... burgery? [FILM, ZDJĘCIA]

32%
28%
Materiał promowany 18:19, 20.12.2024 Aktualizacja: 18:23, 20.12.2024 ok. 4 min. czytania
1

W podróży często dopada nas głód. Na jednej z ponad 3,5 tysiąca stacji ORLEN w Polsce i za granicą znajdziemy szeroką ofertę posiłków na zimno i na ciepło, które zaspokoją nasz apetyt. Jednym z nich są burgery w różnej odsłonie. Jak trafiają na stacje ORLEN i w jaki sposób są przygotowywane?

Dlaczego ORLEN wprowadził do oferty Stop Cafe burgery?

- Wprowadzenie burgerów do oferty na stacjach ORLEN miało miejsce ponad 8 lat temu, w 2016 roku i było powiązane z wprowadzeniem  nowego konceptu gastronomicznego pod nazwą Stop Cafe, którego hasłem wiodącym jest: „Świeżość, Energia i Smak” - wspomina Marzena Sar, menedżer sprzedaży w Dziale Zarządzania Kategoriami Gastronomicznymi ORLEN. - Wówczas oferta gastronomiczna na stacjach ORLEN powiększyła się nie tylko o przygotowywane na miejscu burgery, ale również o świeże kanapki, wrapy, sałatki czy soki wyciskane, które są oferowane do dzisiaj - dodaje.

Jak podkreśla, poszerzenie oferty na stacjach ORLEN było odpowiedzią na potrzeby klientów będących w podróży i poszukujących ciekawej, smacznej oferty gastronomicznej.

Jakie normy jakościowe muszą spełnić dostawcy burgerów i poszczególnych komponentów to tych potraw?

- Dbamy o to, aby wszystkie surowce, których używamy do kompletacji dań przygotowywanych na stacjach ORLEN spełniały jak najwyższe normy jakościowe, zgodnie z obowiązującym Prawem Żywnościowym. Dbamy nie tylko o jakość oferowanych produktów pod względem bezpieczeństwa żywności, ale również pod względem  walorów sensorycznych. Kotlety wołowe czy wieprzowe używane do burgerów są produkowane z co najmniej 120 g mięsa na 100 g gotowego produktu oraz nie zawierają składników modyfikowanych genetycznie. Nasza sztandarowa kajzerka, z której przygotowujemy burgery, nie zawiera wzmacniaczy smaku. Dbamy również o to, aby warzywa, które docierają na stacje charakteryzowały się jak najwyższą świeżością - zapewnia Marzena Sar.

[FOTORELACJANOWA]2497[/FOTORELACJANOWA]

Jakie rodzaje burgerów znajdziemy na stacjach? I czy jest to zależne od pory roku?

- Dostępność poszczególnych rodzajów burgerów jest uzależniona od wielkości - formatu danej stacji paliw. Nie mniej jednak na naszych stacjach oferujemy dla klienta burgery mięsne, m.in. z rumsztykiem  wołowym, schabem oraz z kurczakiem, a także burgery wege z serem halloumi czy burakiem. Ofertę naszych burgerów dostosowujemy również do pory roku. Na okres letni proponowaliśmy naszym klientom: Burgery Tropicana z sosem mango - jalapeno, Arizona z chrupiącymi krążkami cebulowymi i chili oraz Burgery Italiana z aromatycznym parmezanem, suszonymi pomidorami i sosem bazyliowym. Aktualnie ofertę zimową na stacjach Stop Cafe podkreśla rozgrzewający Baca Burger z aromatyczną gołką zakopiańska, rumsztykiem wołowym, pieczonym boczkiem, sałatką szwedzką i żurawiną - wymienia nasza rozmówczyni.  

 Z czego składają się najpopularniejsze burgery? Ile mają białka, a ile węglowodanów?

- Najpopularniejszy Konkret Burger oferowany klientom na stacjach ORLEN składa się z soczystego mięsa wołowego, maślanej bułki i sera. Skład dopełnia bogactwo świeżych warzyw: miksu sałat, pomidora, ogórka i cebuli, a wyrazistości i niepowtarzalności smaku nadają autorskie kompozycje sosów Stop Cafe. Konkret Burger zawiera blisko 45 g białka, co stanowi szacunkowo połowę dziennego zapotrzebowania dorosłego człowieka, oraz 64 g węglowodanów - wyjaśnia Marzena Sar. 

Podkreśla, że burgery przygotowywane są przez pracowników stacji na miejscu, według tego samego, opracowanego standardu tak, aby zapewnić powtarzalną jakość i smak w całej sieci. Burgery możemy zjeść także w zestawie, np. z frytkami czy krążkami cebulowymi. I, co istotne, na wszystkich stacjach z ofertą burgerów są wyznaczone miejsca z wygodnymi siedzeniami, gdzie można odpocząć w podróży i zjeść posiłek. A wiadomo, że jedzenie burgerów wymaga odpowiednich warunków.

Jeśli natomiast wolimy burgery zjeść w podróży, jest to również możliwe. Wszystkie burgery przygotowane na stacjach ORLEN są pakowane w dedykowane opakowanie: kopertę i kartonik. Koperta zapewnia higieniczne spożycie burgera, a kartonik zabezpiecza posiłek przed niechcianym zgnieceniem i zapewnia w razie potrzeby dogodny transport. Wszystkie opakowania są wykonane z certyfikowanego papieru.

Ile burgerów rocznie sprzedawanych jest na stacjach ORLEN?

- Powiem tak, z ilości sprzedanych burgerów rocznie na stacjach ORLEN można na pewno ułożyć drogę znad morza do Tatr - uśmiecha się Marzena Sar.

A jakie inne potrawy na ciepło możemy zjeść na stacjach ORLEN? Oferta tutaj jest naprawdę bogata. Przede wszystkim klasyk, czyli ulubiony hot-dog Polaków, a ponadto m.in. zapiekanki, pizza, kebab, czy wrapy. W restauracjach Stop Cafe, które umiejscowione są przy autostradach i drogach ekspresowych, dodatkowo skosztujemy szeroką gamę dań obiadowych: zupy, a wśród nich przepyszny żurek, kultowy kotlet schabowy, devolay czy też rybę. Są to pełne zestawy obiadowe co oznacza, że podawane są z dodatkami w postaci surówek lub warzyw gotowanych. Klienci mają także możliwość skosztowania pysznych naleśników, przygotowywanych od podstaw, na miejscu, w wersji na słodko i wytrawnie oraz makaronów w wersji wege lub mięsnej.

[WIDEO]6630[/WIDEO]

(Materiał promowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 32%
nie podoba mi się 19%
śmieszne 28%
szokujące 2%
przykre 4%
wkurzające 15%
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze [1]

komentarz(1)

FXFX

0 0

Wiadomo, burgery na stacje dostarcza spółka Orlen Burger, która odpowiada za kompletację burgerów z półproduktów otrzymanych ze spółek Orlen Bułka, Orlen Warzywo i Orlen Ketchup

13:23, 23.12.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu petronews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@petronews.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Manifestacja "Migranci mile widziani" w Płocku

żałosne przygłupy - szkoda cokolwiek napisać. a ten z opiszczonym łbem powinien wpie… dostać za obrażanie mieszkańców. ciekawe ile z tych fluf przyjęło pod swój dach czarnuchów? buehehehe

piotr

18:17, 2025-07-27

Manifestacja "Migranci mile widziani" w Płocku

Jak w Płocku będą muzułmanie i z czasem Płock stanie się miastem islamskim z prawem szariatu to wynika z tego że te kobiety z lewicy same kręcą na siebie bat 🤣 płoccy mężczyźni będą mieli super ale kobiety nie będą miały nic do gadania. W końcu będzie normalnie. W ramach integracji i tolerancji przechodzimy na islam

Jestem za

15:45, 2025-07-27

Manifestacja "Migranci mile widziani" w Płocku

W ramach integracji z migrantami konieczne jest prawo szariatu jako nasze prawo które należy już wprowadzać w Polsce która musi być krajem islamskim. Tego chcą Polacy. W prawie szariatu istnieją surowe kary i zakazy, które w niektórych krajach muzułmańskich są nadal stosowane. Oto najostrzejsze z nich: ### **1. Kary śmierci (hadd)** - **Za apostazję (ridda)** – porzucenie islamu przez muzułmanina może być karane śmiercią w krajach takich jak Arabia Saudyjska, Iran, Sudan i Afganistan (według talibów). - **Za bluźnierstwo** – znieważenie islamu, proroka Mahometa lub Koranu może prowadzić do egzekucji (np. Pakistan, Iran). - **Za cudzołóstwo (zina)** – jeśli osoba jest zamężna/żonata, karą może być ukamienowanie (Arabia Saudyjska, Somalia, niektóre regiony Nigerii). - **Za homoseksualizm (liwāt)** – w Iranie, Arabii Saudyjskiej, Jemenie i pod rządami talibów w Afganistanie może być karany śmiercią. ### **2. Okaleczające kary cielesne** - **Obcięcie ręki za kradzież (hiraba)** – stosowane w Arabii Saudyjskiej, Sudanie i niektórych regionach Nigerii. - **Chłosta (jald)** – np. za picie alkoholu (w Iranie do 80 batów), za nieprzyzwoite zachowanie (np. w Brunei). ### **3. Zakazy pod groźbą surowych kar** - **Picie alkoholu (khamr)** – w Arabii Saudyjskiej, Iranie, Sudanie karane chłostą lub więzieniem. - **Niezachowanie hidżabu (w niektórych krajach)** – np. w Iranie i Afganistanie kobiety mogą być aresztowane za niestosowne okrycie głowy. - **Niewierność małżeńska** – w niektórych krajach (np. Somalia, Brunei) może prowadzić do kary śmierci. - **Uprawianie magii i czarów (sihr)** – w Arabii Saudyjskiej i Sudanie może być karane śmiercią. ### **4. Dysproporcje w prawach kobiet i mężczyzn** - **Świadectwo kobiet w sądzie** – w niektórych przypadkach (np. przy sprawach o cudzołóstwo) wymagane są zeznania **dwóch kobiet** zamiast jednego mężczyzny. - **Zakaz małżeństw międzyreligijnych** – muzułmanka nie może wyjść za niemuzułmanina (w większości krajów szariatu). - **Kary za "nieposłuszeństwo żony"** – w niektórych interpretacjach mąż ma prawo "dyscyplinować" żonę (np. wg szkoły hanbalickiej). ### **Gdzie te kary są stosowane?** Najsurowsze wykonywanie prawa szariatu występuje w: - **Arabii Saudyjskiej** (publiczne egzekucje, chłosta) - **Iranie** (kamienowanie, kary śmierci za apostazję) - **Sudanie** (obcinanie kończyn za kradzież) - **Afganistanie pod talibami** (publiczne egzekucje, zakaz edukacji kobiet) - **Brunei** (śmierć za homoseksualizm)

Za islamem

15:34, 2025-07-27

Manifestacja "Migranci mile widziani" w Płocku

Ja uważam że Polska od dawno powinna być islamska i w końcu musi obowiązywać w Polsce prawo szariatu. Wtedy będzie ład i porządek. Prawo szariatu (arab. *الشريعة الإسلامية*, *ash-sharīʿa al-Islāmiyya*) to kompleksowy system norm religijnych, moralnych i prawnych, który wywodzi się z islamu. Obejmuje on wszystkie aspekty życia muzułmanina – od modlitwy i postu, przez sprawy rodzinne i handlowe, po kary za przestępstwa. ### **Główne źródła szariatu:** 1. **Koran** – święta księga islamu, uważana za bezpośrednie słowo Boga (Allaha). 2. **Sunna** – zbiór tradycji (hadisów) dotyczących czynów i słów proroka Mahometa. 3. **Idżma** – konsensus uczonych islamskich (ulema) w kwestiach niejasnych. 4. **Kijas** – rozumowanie analogiczne, stosowane w przypadku braku jasnych wskazówek w Koranie i Sunnie. ### **Główne dziedziny prawa szariatu:** 1. **‘Ibadaat (obrzędy religijne)** – modlitwa (*salat*), post (*saum*), jałmużna (*zakat*), pielgrzymka (*hadżdż*). 2. **Mu’amalat (stosunki społeczne)** – prawo rodzinne (małżeństwo, rozwód, dziedziczenie), handel, umowy. 3. **Uqubat (kary)** – za przestępstwa takie jak kradzież (*hiraba*), cudzołóstwo (*zina*), apostazja (*ridda*). ### **Szkoły prawne (madhahib) w islamie sunnickim:** 1. **Hanaficka** – najbardziej liberalna, dominuje w Turcji, Azji Środkowej. 2. **Malikicka** – popularna w Afryce Północnej. 3. **Szafi’icka** – rozpowszechniona w Egipcie, Indonezji, części Bliskiego Wschodu. 4. **Hanbalicka** – najbardziej rygorystyczna, np. w Arabii Saudyjskiej (wahabizm). **Szyici** mają własne szkoły, np. **dżafarycką**, która dominuje w Iranie. ### **Kontrowersje wokół szariatu:** - **Kary cielesne** – takie jak chłosta (*hadd*) za cudzołóstwo czy obcinanie ręki za kradzież. - **Równouprawnienie kobiet** – np. w dziedziczeniu (kobieta dziedziczy połowę tego, co mężczyzna) lub świadczeniu przed sądem. - **Wolność wyznania** – apostazja (porzucenie islamu) w niektórych krajach jest karana śmiercią. ### **Gdzie obowiązuje szariat?** - **W pełni** – Arabia Saudyjska, Iran, Sudan, niektóre regiony Nigerii i Pakistanu. - **Częściowo** – Egipt, Maroko, Indonezja (tylko w sprawach rodzinnych dla muzułmanów). - **W świeckich systemach prawnych** – np. Turcja, Tunezja (choć w życiu prywatnym muzułmanie mogą stosować zasady szariatu).

Za islamem

15:31, 2025-07-27

0%