Zamknij

Wygrana Jutrzenki w 1/4 Wojewódzkiego Pucharu Polski

Agnieszka StachurskaAgnieszka Stachurska 11:44, 15.09.2024 Aktualizacja: 12:14, 15.09.2024
Skomentuj Fot. Jutrzenka Płock Fot. Jutrzenka Płock

Udane spotkanie Jutrzenki Płock w 1/4 Pucharu Polski! Choć spotkanie z finalistą barażu w walce o ligę centralną z poprzedniego sezonu – KPR ROKiS Radzymin Marcovia Marki, była trudna, to płocczanki dały radę - odniosły zwycięstwo i meldują się w kolejnej rundzie.

Jak przyznają zawodniczki MMKS Jutrzenka Płock, spotkanie w Radzyminie w pierwszych minutach było bardzo wyrównane, a obie drużyny grały bardzo dynamicznie, co oddawał wynik na tablicy i gra „bramka za bramkę”. Jednak już od 22. minuty podopieczne Marcina Krysiaka rozpoczęły marsz po zwycięstwo.

Na osiem minut przed końcem pierwszej części spotkania gospodynie prowadziły 10:8, ale od tej chwili szczelna obrona i skuteczna w bramce Kinga Kamecka zmieniła sytuację. Po zmianie stron, dziewczęta z Jutrzenki kontynuowały mocną defensywę i dokładnie w 44. minucie prowadziły już 22:13! Było już oczywiste, że to spotkanie będzie zdecydowanym zwycięstwem płocczanek, dlatego trener Krysiak w ostatnim kwadransie pozwolił sobie na sprawdzanie innych ustawień i możliwości. Wynik był bezpieczny i to Jutrzenka melduje się w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

- Piątkowy mecz od początku był wyrównany, jednak jeszcze w pierwszej części udało nam się narzucić swój styl gry i odskoczyć na dwie bramki. Z każdą kolejną minutą grałyśmy coraz mocniej w obronie, dzięki czemu systematycznie uciekałyśmy od rywalek i dość pewnie wygrałyśmy. Teraz przed nami znacznie mocniejszy przeciwnik, ale będziemy walczyć do upadłego, zostawimy serce na parkiecie – mówi Kinga Kamecka, bramkarka Jutrzenki.

W najbliższą środę, 18 września Jutrzenka powalczy we własnej hali z ELMAS APR Radom, czyli drużyną, która na co dzień rywalizuje w Lidze Centralnej i coraz odważniej mówi o tym, że chciałaby powalczyć o awans do Superligi. Spotkanie będzie więc bardzo trudne, ale Jutrzenka we własnej hali już nie raz udowadniała, że potrafi zaskoczyć mocniejsze drużyny.

MMKS Jutrzenka Płock vs. ELMAS APR Radom, 18.09.2024 r. godz. 20:00 w hali SP 16 w Płocku, przy ul. Piasta Kołodzieja 7.

Dofinansowanie z Budżetu Miasta Płock, Partnerem Wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. PeroNews jest patronem medialnym drużyny.