Zamknij

Medal płocczanina w Mistrzostwach Europy w kickboxingu

Wiktor Pleczyński Wiktor Pleczyński 14:55, 22.11.2024 Aktualizacja: 16:20, 22.11.2024 ok. 3 min. czytania
Skomentuj fot. LKS Puncher Płock fot. LKS Puncher Płock

Rafał Dobies wywalczył brązowy medal na Mistrzostwach Europy w kickboxingu. Zawodnik LKS "Puncher" Płock znacznie przyczynił się do doskonałego wyniku Reprezentacji Polski w rywalizacji w Atenach.

Mistrzostwa Europy, które odbywały się w dniach 17-25 listopada w Grecji to rywalizacja organizowana co dwa lata przez WAKO (World Association of Kickboxing Organization), największą światową federację kickboxingu i jedyną będąca członkiem MKOL. Tegoroczna edycja odbyła się w Atenach na terenie kompleksu olimpijskiego, na którym w roku 2004 odbywały się Igrzyska Olimpijskie. Mistrzostwa Europy to drugi pod względem rangi po Mistrzostwach Świata turniej w wyczynowym amatorskim kickboxingu.

Rywalizacja odbywała się w siedmiu formułach walki, czterech planszowych: pointfighting, light-contact, kick-light i musical-forms oraz w trzech ringowych: full-contact, low-kick i K-1 Rules. Do turnieju zgłosili się reprezentanci 41 państw z całej Europy. Wśród nich nie zabrakło 70-osobowej Reprezentacji Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu, do której należał reprezentant Płocka, członek Kadry Narodowej - Rafał Dobies, zawodnik i wychowanek klubu LKS "Puncher" Płock. Sportowcowi towarzyszył trener klubowy Piotr Maślanka.

Rafał Dobies, mający już na koncie kilkadziesiąt medali wszystkich kolorów Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Pucharu Europy oraz brązowy medal z tegorocznego Pucharu Świata, jako kolejny krok rozwoju postawił sobie medal rangi Mistrzostw Europy. Płocczanin startował we współzawodnictwie kickboxerskim w ringowej, pełno kontaktowej formule full-contact, w kategorii wagowej -75kg.

– Debiutujący w zawodach rangi Mistrzostw Europy w gronie wyselekcjonowanych, najlepszych zawodników w Europie zaprezentował się naprawdę z dobrej strony, staczając dobre, twarde i emocjonujące walki, w efekcie czego, podobnie jak pięć miesięcy wcześniej w Pucharze Świata, wywalczył medal brązowy. Wartym podkreślenia jest, że półfinałowy pogromca płocczanina, zawodnik reprezentacji Niemiec, Ndiaye Yero wygrał również walkę finałową, okazując się zwycięzcą w swojej kategorii wagowej i tej formule walki, zdobywając tytuł Mistrza Europy – relacjonuje trener LKS "Puncher" Płock Piotr Maślanka.

Reprezentacja Polski, będąca ilościowo pod względem zawodników piątą siłą, ostatecznie w klasyfikacji medalowej wszystkich siedmiu formuł łącznie zajęła 12. miejsce na 41 państw. W formule full-contact Polacy w klasyfikacji medalowej tych mistrzostw zajęli historyczne 1. miejsce. Osiągnęli to, wygrywając wszystkie trzy finały i zdobywając trzy złote oraz cztery brązowe medale.

– W czym swój wkład miał również płocczanin Rafał Dobies. Mimo, że nie każdy może być trzeci w Europie, szczególnie wśród seniorów, a porządne przygotowanie się do takiego turnieju i sam start wymagają wiele wysiłku i poświęcenia, jak u każdego ambitnego sportowca, któremu nie udaje się zdobyć złotego medalu, jest w nim jednak pewien niedosyt – mówi trener zawodnika. – Jest to jednak niekwestionowany sukces i kolejny widoczny krok rozwoju zdolnego i pracowitego zawodnika – dodaje Piotr Maślanka.

Wyjazd i uczestnictwo płocczan w turnieju został dofinansowany przez ORLEN S.A. w ramach programu "Orlen Pasja" oraz przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2024 r.

Medal Płocczanina w Mistrzostwach w kickboxingu
zobacz fotorelację

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 100%
nie podoba mi się 0%
śmieszne 0%
szokujące 0%
przykre 0%
wkurzające 0%
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu petronews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@petronews.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Manifestacja "Migranci mile widziani" w Płocku

Jak w Płocku będą muzułmanie i z czasem Płock stanie się miastem islamskim z prawem szariatu to wynika z tego że te kobiety z lewicy same kręcą na siebie bat 🤣 płoccy mężczyźni będą mieli super ale kobiety nie będą miały nic do gadania. W końcu będzie normalnie. W ramach integracji i tolerancji przechodzimy na islam

Jestem za

15:45, 2025-07-27

Manifestacja "Migranci mile widziani" w Płocku

W ramach integracji z migrantami konieczne jest prawo szariatu jako nasze prawo które należy już wprowadzać w Polsce która musi być krajem islamskim. Tego chcą Polacy. W prawie szariatu istnieją surowe kary i zakazy, które w niektórych krajach muzułmańskich są nadal stosowane. Oto najostrzejsze z nich: ### **1. Kary śmierci (hadd)** - **Za apostazję (ridda)** – porzucenie islamu przez muzułmanina może być karane śmiercią w krajach takich jak Arabia Saudyjska, Iran, Sudan i Afganistan (według talibów). - **Za bluźnierstwo** – znieważenie islamu, proroka Mahometa lub Koranu może prowadzić do egzekucji (np. Pakistan, Iran). - **Za cudzołóstwo (zina)** – jeśli osoba jest zamężna/żonata, karą może być ukamienowanie (Arabia Saudyjska, Somalia, niektóre regiony Nigerii). - **Za homoseksualizm (liwāt)** – w Iranie, Arabii Saudyjskiej, Jemenie i pod rządami talibów w Afganistanie może być karany śmiercią. ### **2. Okaleczające kary cielesne** - **Obcięcie ręki za kradzież (hiraba)** – stosowane w Arabii Saudyjskiej, Sudanie i niektórych regionach Nigerii. - **Chłosta (jald)** – np. za picie alkoholu (w Iranie do 80 batów), za nieprzyzwoite zachowanie (np. w Brunei). ### **3. Zakazy pod groźbą surowych kar** - **Picie alkoholu (khamr)** – w Arabii Saudyjskiej, Iranie, Sudanie karane chłostą lub więzieniem. - **Niezachowanie hidżabu (w niektórych krajach)** – np. w Iranie i Afganistanie kobiety mogą być aresztowane za niestosowne okrycie głowy. - **Niewierność małżeńska** – w niektórych krajach (np. Somalia, Brunei) może prowadzić do kary śmierci. - **Uprawianie magii i czarów (sihr)** – w Arabii Saudyjskiej i Sudanie może być karane śmiercią. ### **4. Dysproporcje w prawach kobiet i mężczyzn** - **Świadectwo kobiet w sądzie** – w niektórych przypadkach (np. przy sprawach o cudzołóstwo) wymagane są zeznania **dwóch kobiet** zamiast jednego mężczyzny. - **Zakaz małżeństw międzyreligijnych** – muzułmanka nie może wyjść za niemuzułmanina (w większości krajów szariatu). - **Kary za "nieposłuszeństwo żony"** – w niektórych interpretacjach mąż ma prawo "dyscyplinować" żonę (np. wg szkoły hanbalickiej). ### **Gdzie te kary są stosowane?** Najsurowsze wykonywanie prawa szariatu występuje w: - **Arabii Saudyjskiej** (publiczne egzekucje, chłosta) - **Iranie** (kamienowanie, kary śmierci za apostazję) - **Sudanie** (obcinanie kończyn za kradzież) - **Afganistanie pod talibami** (publiczne egzekucje, zakaz edukacji kobiet) - **Brunei** (śmierć za homoseksualizm)

Za islamem

15:34, 2025-07-27

Manifestacja "Migranci mile widziani" w Płocku

Ja uważam że Polska od dawno powinna być islamska i w końcu musi obowiązywać w Polsce prawo szariatu. Wtedy będzie ład i porządek. Prawo szariatu (arab. *الشريعة الإسلامية*, *ash-sharīʿa al-Islāmiyya*) to kompleksowy system norm religijnych, moralnych i prawnych, który wywodzi się z islamu. Obejmuje on wszystkie aspekty życia muzułmanina – od modlitwy i postu, przez sprawy rodzinne i handlowe, po kary za przestępstwa. ### **Główne źródła szariatu:** 1. **Koran** – święta księga islamu, uważana za bezpośrednie słowo Boga (Allaha). 2. **Sunna** – zbiór tradycji (hadisów) dotyczących czynów i słów proroka Mahometa. 3. **Idżma** – konsensus uczonych islamskich (ulema) w kwestiach niejasnych. 4. **Kijas** – rozumowanie analogiczne, stosowane w przypadku braku jasnych wskazówek w Koranie i Sunnie. ### **Główne dziedziny prawa szariatu:** 1. **‘Ibadaat (obrzędy religijne)** – modlitwa (*salat*), post (*saum*), jałmużna (*zakat*), pielgrzymka (*hadżdż*). 2. **Mu’amalat (stosunki społeczne)** – prawo rodzinne (małżeństwo, rozwód, dziedziczenie), handel, umowy. 3. **Uqubat (kary)** – za przestępstwa takie jak kradzież (*hiraba*), cudzołóstwo (*zina*), apostazja (*ridda*). ### **Szkoły prawne (madhahib) w islamie sunnickim:** 1. **Hanaficka** – najbardziej liberalna, dominuje w Turcji, Azji Środkowej. 2. **Malikicka** – popularna w Afryce Północnej. 3. **Szafi’icka** – rozpowszechniona w Egipcie, Indonezji, części Bliskiego Wschodu. 4. **Hanbalicka** – najbardziej rygorystyczna, np. w Arabii Saudyjskiej (wahabizm). **Szyici** mają własne szkoły, np. **dżafarycką**, która dominuje w Iranie. ### **Kontrowersje wokół szariatu:** - **Kary cielesne** – takie jak chłosta (*hadd*) za cudzołóstwo czy obcinanie ręki za kradzież. - **Równouprawnienie kobiet** – np. w dziedziczeniu (kobieta dziedziczy połowę tego, co mężczyzna) lub świadczeniu przed sądem. - **Wolność wyznania** – apostazja (porzucenie islamu) w niektórych krajach jest karana śmiercią. ### **Gdzie obowiązuje szariat?** - **W pełni** – Arabia Saudyjska, Iran, Sudan, niektóre regiony Nigerii i Pakistanu. - **Częściowo** – Egipt, Maroko, Indonezja (tylko w sprawach rodzinnych dla muzułmanów). - **W świeckich systemach prawnych** – np. Turcja, Tunezja (choć w życiu prywatnym muzułmanie mogą stosować zasady szariatu).

Za islamem

15:31, 2025-07-27

Tragiczny wypadek w powiecie płockim

Ile Polaków ma jeszcze zginąć na tych drogach żeby wrescie ktoś się obudził . Gdzie jest ta Policja .

wojtek

09:30, 2025-07-27

0%