Zamknij

Za nami Płocka Sztafeta Olimpijska

13:48, 18.12.2019 ok. 5 min. czytania
Skomentuj

W hali sportowej "Siedemdziesiątki" odbyła się Płocka Sztafeta Olimpijska. Impreza była okazją do uczczenia trzech znaczących jubileuszy.
13 grudnia wioślarze z naszego miasta wzięli udział w szóstej edycji Płockiej Sztafety Olimpijskiej - zawodach na ergometrach wioślarskich. Organizatorami wydarzenia były: Płocki Klub Olimpijczyka, Płockie Towarzystwo Wioślarskie i Zespół Szkół Technicznych - Szkoła Mistrzostwa Sportowego w wioślarstwie. Tegoroczna impreza odbywała się w szczególnym okresie, bowiem w 2019 roku przypada kilka znaczących rocznic dla płockich wioślarzy. Były to:
  • 100-lecie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, naczelnej organizacji sportowej w naszym kraju odpowiedzialnej za przygotowania i udział polskich sportowców w Igrzyskach Olimpijskich, w których polscy sportowcy biorą udział od 1924 roku, od Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Wychowankowie i zawodnicy płockich trenerów, płockich klubów sportowych biorą udział w Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich od 1972 r - od Igrzysk w Monachium.
  • 100-lecie Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. Płockie Towarzystwo Wioślarskie - powołane w 1882 roku, najstarsze stowarzyszenie sportowe w Płocku - było jednym z 13 założycieli Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. Na przystani Towarzystwa wychowało się 12 Olimpijczyków, w tym pięciu medalistów Igrzysk Olimpijskich.
  • Jubileusz Szkoły Mistrzostwa Sportowego w wioślarstwie przy Zespole Szkół Technicznych "Siedemdziesiątka:". 35 lat temu - z inicjatywy Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i ówczesnej Dyrekcji i Rady Pedagogicznej przy wsparciu władz Miasta Płocka i b. województwa płockiego powstała pierwsza w Polsce Szkoła Mistrzostwa Sportowego w wioślarstwie w kategorii chłopców. W latach 1984-2019 w reprezentacji Polski w Mistrzostwach Świata Juniorów wystąpiło 94 dziewcząt i chłopców.
Te trzy jubileusze łączy wspólna idea - idea Olimpizmu. Tę szczytną ideę od lat promuje w naszym mieście Płocki Klub Olimpijczyka. W swoich szeregach skupia on 24 olimpijczyków i paraolimpijczyków, którzy reprezentowali Polskę i Płock na 12 kolejnych Igrzyskach Olimpijskich - od Monachium 1972 do Rio de Janeiro 2016.


Wiktor Pleczyński

Zawody były okazją do wręczenia przyznanych przez Zarząd Płockiego Klubu Olimpijczyka adresów gratulacyjnych dla jubilatów: Polskiego Komitetu Olimpijskiego; Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Podziękowanie za wspieranie realizowanych w 2019 roku przez Klub Olimpijczyka projektów w zakresie promocji idei olimpizmu w Płocku otrzymał Prezydenta Miasta Płocka. Medale 100-lecia Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich z rąk Jacka Karolaka otrzymali:
  • Stanisław Bartkowski - wielokrotny mistrz i reprezentant Polski;
  • Eugeniusz Błaszczak - trener i działacz sportowy, wychowawca wielu medalistów i reprezentantów Polski,
  • Marek Bałdyga - wielokrotny mistrz Polski, reprezentant kraju na Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles-1984, któremu, podobnie jak całej reprezentacji Polski, ówczesne władze polityczne kraju nie dały szansy na start w Igrzyskach.
Imprezę zaszczycili swoją obecnością Olimpijczycy: Marian Sypniewski, Grzegorz Stellak, Ryszard Jedliński, Bogdan Zalewski, Sławomir Maciejowski, Marek Bałdyga oraz paraolimpijczyk Kamil Fabisiak. Tenisista na wózkach dał pokaz wiosłowania na ergometrze. Kamil odebrał także okolicznościową statuetkę ufundowaną przez Klub Olimpijczyka "Za godne reprezentowanie Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich i Mistrzostwach Świata".


Wiktor Pleczyński

W zawodach dla młodzieży szkolnej ze szkół podstawowych wzięło udział 13 sztafet. Wśród dziewcząt zwyciężyła sztafeta Szkoły Podstawowej nr 3 w składzie: Oliwia Sikora, Nadia Pogorzelska, Oliwia Bojko, Amelia Gawek w czasie 03: 00,2 przed Szkołą Podstawową w Radzanowie (Kaja Gala, Julia Szymańska, Julia Machała, Anna Rudowska) - czas 03: 06,7 i Szkołą Podstawową nr 22 (Aleksandra Passon, Oliwia Rutkowska, Aleksandra Piotrkowska, Roksana Kochajska) - czas 03:09,6. Wśród chłopców triumfowała Szkoła Podstawowa w Radzanowie, która startowała w składzie: Jakub Sobiecki, Krystian Jodłowski, Adam Ławicki, Paweł Krzemiński i uzyskała czas - 02:33,7. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 (Sebastian Brach, Mateusz Kraśniewski, Wiktor Jarosik, Bartosz Śmigielski) - czas 02:40,5. Trzecie miejsce na podium przypadło Szkole Podstawowej nr 22 (Antek Paradowski, Jakub Kręciejewski, Jakub Jabcoń, Dorian Zieleniecki,) - czas 02:44,3. Najlepsze sztafety otrzymały okazałe puchary i medale za trzy pierwsze miejsca.


Wiktor Pleczyński

W kategorii zawodniczek i zawodników wyczynowych uprawiających inne dyscypliny sportu niż wioślarstwo wśród pań wygrały zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego w piłce ręcznej w składzie: Lidia Piotrowska, Laura Lewandowska, Nikola Męczykowska, Kamila Grzesista w czasie - 02: 58,2 a wśród zawodników wyczynowych - sztafeta piłki ręcznej SMS (I zespół) w składzie: Ignacy Jaworski, Oliwier Kamiński, Krystian Marchewka, Mateusz Janiszewski w czasie - 02: 31,9 przed drugą sztafetą SMS o 0,5 sekundy. Wioślarze startowali indywidualnie na dystansie 2000 metrów, traktując start, jako sprawdzian i eliminacje do przyszłorocznych Mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim. W kategorii juniorów młodszych trzy pierwsze miejsca zajęli: Wiktor Ossowski (PTW-SMS Płock) przed Miłoszem Wysockim i Oliwierem Wiśniewskim - obaj PTW-Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Małachowskiego. Wśród juniorów najlepszy był Roman Drużyński przed Kubą Kołodziejskim i Jakubem Pszczółkowskim (wszyscy PTW-SMS Płock). Najlepszy wynik zawodów uzyskał Bartłomiej Donarski (06: 15,6) w kategorii seniorów a wśród juniorek - Julia Filińska (07: 35,0) oboje z PTW-SMS Płock.


Wiktor Pleczyński

Tradycyjnie już podczas Płockiej Sztafety Olimpijskiej największe emocje towarzyszyły sztafetom mastersów. Na starcie stanęli mastersi z KS "Posnanii" RBW Poznań, Towarzystwa Sportów Wodnych "Warmia" Tomaszkowo (Olsztyn), MOS 2 Warszawa oraz Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. Łącznie 17 zawodniczek i zawodników a najstarsi - zarówno w kategorii kobiet i mężczyzn mieli po 80 lat! W sztafecie kobiet wygrała sztafeta z KS "Posnanii" RBW Poznań (średnia wieku -74,0 lata); mężczyzn - sztafeta Towarzystwa Sportów Wodnych "Warmia" Tomaszkowo (Olsztyn) + KS "Posnania" RBW Poznań (średnia wieku 76,0 lat) - w sztafecie mikst - KS "Posnania" RBW Poznań (średnia wieku -75,0 lat). Ponadto, rozegrano pokazowy bieg VIP-ów, w którym wystartowało osiem osób. Wszyscy uczestnicy tego biegu oraz mastersi - Danuta Pribe (KS "Posnania" RBW Poznań); Jan Genatowski (TSW "Warmia" Tomaszkowo (Olsztyn) oraz Włodzimierz Gregorowicz (MOS 2 Warszawa), a także zasłużeni dla płockiego sportu byli zawodnicy: Ryszard Jedliński i Stanisław Bartkowski otrzymali symboliczne statuetki Viktorii "Godny Naśladowania".


Wiktor Pleczyński

Z okazji jubileuszy, uczestników imprezy smakowitym tortem poczęstował Dyrektor ZST Dariusz Tyburski. Wszyscy uczestnicy i kibice otrzymali symboliczne czapeczki św. Mikołaja. Na otwarcie imprezy zagrała orkiestra Zespołu Szkół Technicznych. Na zakończenie imprezy mastersi spotkali się na tradycyjnym opłatku w świetlicy Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. Głównym Sponsorem Płockiej Sztafety Olimpijskiej był tradycyjnie PKN ORLEN. Organizację imprezy wspierał Prezydent Miasta Płocka. PetroNews był patronem medialnym wydarzenia.
(Wiktor Pleczyński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu petronews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@petronews.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Batalion wojska przenosi się do regionu płockiego

Potomkowie parobków i fornali zniszczyli Szkołę Rolniczą w Trzepowie z wieloletnimi tradycjami. Leokadia Bergerowa w grobie sią przewraca.

absolwent

07:24, 2025-07-15

Batalion wojska przenosi się do regionu płockiego

Z Kamysza taki minister jak z Ziemkiewicza starosta. Dwóch figurantów.

Ernest

05:15, 2025-07-15

W powiecie płockim będzie nowe miasto?

Prawda jest taka, że najwięcej sensu mają duże ośrodki. Nic nie robi się z tendencją odpływu z miast, nic nie robi się z cenami gruntów, które w miastach są najwyższe i napędzają błędne koło. Z ekonomicznego punktu widzenia najlepiej jakby taki Płock, Gostynin i Włocławek połączyć w jedno miasto, o pozostałych miejscowościach nie wspominając. Wtedy będzie najłatwiej o miejsca pracy, o wysoki komfort życia, o transport na wysokim poziomie, rozrywki itp. A my zmierzamy w kierunku, gdzie ludzie rozproszą się po wsiach, a na koniec będzie tradycyjny płacz, że transportu nie ma, że szkołę zabrali, komisariat zlikwidowali, drogi dziurawe itd...

bez sensu

01:33, 2025-07-15

PiS: Na płockich pływalniach jest źle

Prawda jest taka, że Ukraińcy więcej wpłacają do budżetu, niż ciągną socjalu. Wiem, trollom i frustratom się to nie spodoba. Na pocieszenie dodam, że ogólnie jestem przeciwny imigracji. Ukraińcy nie zachowują się w Polsce źle i wolę ich niż Hindusów, Pakistańczyków, Marokańczyków, ale po co nam te mieszanie, zwłaszcza przy słabości służb i rządów tego kraju. Niech Polska pozostanie Polską. Masowe migracje to zawsze bomba z opóźnionym zapłonem, gdzie nie ma tarć na tym tle? A PiS robi z ludzi idiotów próbując lansować się na hasłach "stop imigracji", gdy sami bili rekordy wydając ponad pół miliona pozwoleń w zaledwie 12 miesięcy.

Najprawdziwszy Polak

01:27, 2025-07-15

0%