- Mieszkamy, żyjemy i pracujemy na Mazowszu, które jest naszym domem, naszą małą ojczyzną. O tym mówi prezentowany dzisiaj utwór - mówi wicemarszałek Wiesław Raboszuk.O "Moim Mazowszu" Piosenka to dzieło duetu - kompozytora Piotra Rubika oraz wybitnego tekściarza Jacka Cygana. Podczas premiery, razem z wykonaniem piosenki na żywo, został zaprezentowany teledysk. Niebawem będzie do odtworzenia na platformie Spotify.
- Chodziłem miesiąc czy dwa z tym zadaniem, aż w końcu doszedłem do wniosku, że to musi być rzecz międzypokoleniowa. I dlatego różne obrazy, które w tej piosence po kolei stworzyłem, mówią o różnych pokoleniach i ich stosunku do Mazowsza - wspomina Jacek Cygan.Z kolei Piotr Rubik podkreśla dobrą współpracę z autorem tekstu "Mojego Mazowsza".
- Zawsze z wielką przyjemnością pracuję z Jackiem Cyganem. To wybitny twórca. Nigdy się nie zawiodłem jakością, smakiem jego słów. Kiedy dostałem tekst "Mazowsza" okazało się, że jest to prawdziwa epopeja, którą trzeba ubrać w muzykę. Myślę, że wyszło bardzo fajnie. Jestem bardzo wdzięczny za zaproszenie do tego projektu - mówi Piotr Rubik.Jak zaznacza Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora departamentu kultury, promocji i turystyki w urzędzie marszałkowskim, reforma administracyjna rządu premiera Jerzego Buzka powołująca samorządowe województwa wyzwoliła ogromną ludzką energię.
- Jestem przekonana, że piosenka "Moje Mazowsze" niesie ze sobą duży potencjał i szybko stanie się ulubionym utworem mieszkańców naszego regionu - podsumowuje.
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
14:30, 28.09.2023
Ile kosztowało to dzieło wpisujące się niemiecką politykę w postaci "ojropy regionów, która ma na celu osłabianie państw narodowych.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu petronews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@petronews.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Ratownicy do zwolnienia, MOSiR ma inny pomysł
No cóż, ktoś policzył, że będzie pare groszy taniej. I jeszcze obryw od firmy...
$$$
09:17, 2025-06-26
Ratownicy do zwolnienia, MOSiR ma inny pomysł
Co za badziew Nowakowski, Który sam ukończył tą szkołę. Jest zwykłym *%#)!& który sprawdza do takiej sytuacji, gdzie ludzie pracują tam od lat. Rodzinna atmosfera klimat t bezcenny. Ten Nowakowski to ja nie wiem jakiś *%#)!& nie obrażając *%#)!& bo to choroba. Brak słów
Anna Reczyńska
09:17, 2025-06-26
Ratownicy do zwolnienia, MOSiR ma inny pomysł
A może jako mieszkańcy Płocka powinniśmy zrobić "outsourcing" we władzach miasta oraz we władzach spółek miejskich. Tłuste koty chyba nażarły się już z koryta miejskiego.
Lolo
22:08, 2025-06-25
Część płockiej pływalni nieczynna
okupacja basenu
trwa
08:43, 2025-06-25
0 0
nic ciekawego słabe