Zamknij

Nie trzeba odrywać stóp od ziemi, żeby dotknąć nieba - zwycięstwa członków płockiego aeroklubu

20:37, 21.06.2019 Wiktor Pleczyński
Skomentuj

Członkowie płockiego aeroklubu zajmują się nie tylko lataniem, budują też mistrzowskie modele. Wojciech Krzywiński jest liderem rakietowego Pucharu Polski, a Marek Dąbrowski zdobył tytuł Mistrza Polski w modelach F4C.
1 i 2 czerwca w Krakowie odbyły się zawody modeli kosmicznych zaliczane do Pucharu Polski, a także Pucharu Świata. Do rywalizacji przystąpiło siedemnastu zawodników z Bułgarii, Czech, Słowacji, Białorusi i Polski. Aeroklub Płocki reprezentował tradycyjnie Wojciech Krzywiński z makietą Ariane 42L. W klasyfikacji Pucharu Polski Wojciech Krzywiński zajął 3. miejsce. W rezultacie utrzymał pozycję lidera tegorocznego Pucharu Polski po dwóch, z trzech zawodów modeli kosmicznych składających się na rywalizację. Ostatnie zawody odbędą się we wrześniu w Grudziądzu. Z kolei 15 i 16 czerwca na Lotnisku Szkoły "Orląt" w Dęblinie odbyły się Mistrzostwa Polski Latających Makiet Samolotów w klasach FAI - F4C, F4H i F4G. Aeroklub Ziemi Mazowieckiej w Płocku na zawodach reprezentował Marek Dąbrowski. Płocczanin wystartował do rywalizacji z modelami samolotów Texan i Giles. Marek Dąbrowski z modelem Texana wywalczył 1. miejsce i tytuł Mistrza Polski w klasie F4C. Modelem Gilesa członek naszego aeroklubu zdobył dodatkowo trzecie miejsce i brązowy medal w klasie F4H.