Zamknij

Zbliża się Hakcathon w Płocku. Co tym razem stworzą programiści?

Wiktor PleczyńskiWiktor Pleczyński 15:41, 19.09.2024 Aktualizacja: 17:00, 19.09.2024
Skomentuj

Urząd Miasta Płocka zaprasza na VII edycję City Coders Hackathon. To wydarzenie, podczas którego technologia spotyka się z potrzebami społeczeństwa.

W Centrum Edukacji Grupa ORLEN 12 i 13 października odbędzie się VII edycja City Coders Hackathon Płock. To jeden z najważniejszych eventów technologicznych w regionie, który coraz częściej przyciąga uwagę ekspertów i entuzjastów programowania z całej Polski. Wydarzenie, które początkowo miało charakter lokalny, dziś staje się platformą dla ogólnopolskich innowatorów, gotowych zmierzyć się z wyzwaniami współczesnych miast.

– Z roku na rok nasz hackathon cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Potencjalnych partnerów, ale przede wszystkim pasjonatów programowania. W pierwszej edycji wzięło udział 30 osób. W szóstej mieliśmy już około 100 uczestników, powstała także lista rezerwowa. Nic dziwnego, skoro wydarzenie to świetna okazja do zdobycia nowych doświadczeń, spotkań z ekspertami w wielu dziedzinach, a także stworzenia aplikacji, która usprawni życie mieszkańców – mówi Artur Zieliński, zastępca prezydenta Płocka ds. rozwoju i inwestycji.

Co, gdzie, kiedy?

Hackathon odbędzie się w Centrum Edukacji Grupa ORLEN (Al. Floriana Kobylińskiego 25). Przez dwa dni uczestnicy będą pracować nad projektami, które mogą zrewolucjonizować codzienne życie mieszkańców. Celem jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań, które będą odpowiadać na realne potrzeby społeczności lokalnych, a jednocześnie mogą stać się wzorem do naśladowania na skalę ogólnopolską.

Zaprogramuj Płock z AI

W dobie dynamicznych zmian technologicznych, wydarzenia takie jak City Coders Hackathon mają kluczowe znaczenie nie tylko dla rozwoju technologii, ale także dla budowania lepszych, bardziej zrównoważonych i przyjaznych do życia miast. Tegoroczny City Coders Hackathon Płock odbywa się pod hasłem "ZAPROGRAMUJ PŁOCK Z AI", które doskonale oddaje aktualne wyzwania miejskie.

Uczestnicy będą mieli za zadanie wykorzystać sztuczną inteligencję do rozwiązywania problemów związanych z funkcjonowaniem miasta. Wykorzystanie AI ma potencjał radykalnie zmienić sposób planowania urbanistycznego, oferując zintegrowane systemy i spersonalizowane usługi publiczne. 

W tegorocznej edycji szczególny nacisk zostanie położony na innowacyjne pomysły, które nie tylko rozwiązują rzeczywiste problemy, ale także mają potencjał rozwoju, dzięki zaawansowanym technologiom. Hackathon promuje kreatywne podejście do urbanistyki, które z pomocą AI może proaktywnie przewidywać i zapobiegać problemom, zanim się pojawią.

Jak podkreśla Urząd Miasta Płocka, wydarzenie nie jest jedynie spotkaniem programistów - to miejsce, gdzie innowacyjne pomysły spotykają się z potrzebami społeczeństwa.

– W trakcie hackathonu uczestnicy będą mieli okazję skorzystać ze wsparcia doświadczonych mentorów, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie nowych technologii, sztucznej inteligencji oraz rozwiązywania problemów miejskich. Dodatkowo zaplanowane są specjalistyczne warsztaty, które dostarczą uczestnikom niezbędnych narzędzi i wiedzy do realizacji ich projektów – opisuje UMP.

Nie zabraknie również strefy relaksu, która tradycyjnie oferuje bogaty wybór udogodnień, pozwalających uczestnikom na chwilę odpoczynku i regeneracji. To doskonała okazja do nawiązania kontaktów, wymiany pomysłów oraz czerpania inspiracji od innych uczestników.

Lokalna inicjatywa, ogólnopolskie znaczenie

City Coders Hackathon Płock to inicjatywa, która z roku na rok zyskuje na znaczeniu. Choć wydarzenie ma charakter lokalny, jego wpływ i znaczenie wykraczają daleko poza granice Płocka. Zdaniem organizatorów, projekty tworzone podczas hackathonu mogą stać się inspiracją dla innych miast i gmin w Polsce, a także zdobyć uznanie na arenie ogólnopolskiej. Tegoroczna edycja może być okazją do pokazania, że małe społeczności mogą być siłą napędową dla wielkich zmian.

W City Coders Hackathon Płock 2023 wyróżniono zespół "Śpiochy", który przy wsparciu Urzędu Miasta Płocka zrealizował projekt, mający na celu ułatwienie mieszkańcom Płocka stosowanie się do przepisów Uchwały Krajobrazowej. Efektem ich pracy jest intuicyjna strona internetowa www.puk.plock.eu, która pomaga weryfikować zgodność planowanych nośników reklamowych z obowiązującymi przepisami. Użytkownicy mogą na niej sprawdzić, czy ich reklama spełnia wymogi uchwały, a także obliczyć ewentualne kary za niezgodne z przepisami instalacje.

Organizatorzy projektu: Urząd Miasta Płocka, CIFAL Płock, UNITAR. Patronem honorowym inicjatywy jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Partnerzy wydarzenia: Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny (Grupa ORLEN), Rolmar (Markowski Group), Modular System, SoftHard SA, Społem PSS "Zgoda" w Płocku, Centrum Edukacji Sp. z o.o. (Grupa ORLEN), NoveKino Przedwiośnie.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%