- "Zdrowie dla Płocka" wpisuje się w odpowiedzialność społeczną PKN ORLEN. Wszędzie tam, gdzie prowadzimy działalność, chcemy być dobrym sąsiadem - zaangażowanym w długofalowy rozwój regionu i podnoszenie jakości życia mieszkańców - mówi Agata Górnicka.Teraz wszyscy chętni mogą szybciej i łatwiej pozyskać informacje o inicjatywach Programu, dzięki Trigger 2.0, czyli prostej i intuicyjnej platformie do komunikacji cyfrowej, która jest dostępna dla wszystkich.
- Ostatnie dwa lata zmieniły zupełnie nasze życie, w tym również sposób komunikowania się - mówiła podczas spotkania z dziennikarzami Jolanta Meller, Kierownik Projektu "Zdrowie dla Płocka". - Chcemy dotrzeć do jak największej ilości mieszkańców Płocka oraz powiatów: płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego, dlatego wprowadziliśmy Trigger 2.0, czyli nowoczesne narzędzie do komunikacji cyfrowej - tłumaczyła.Jolanta Meller Trigger umożliwia komunikowanie się z dużą grupą osób za pomocą SMS-ów i e-maili. Bazę użytkowników można podzielić na grupy, np. lekarzy, pielęgniarki czy pacjenci. Dzięki komunikatom, można poinformować mieszkańców o bezpłatnych badaniach, spotkaniach ze specjalistami, zachęcać do przeczytania artykułu czy obejrzenia materiału filmowego.
- Jest to bardzo proste, intuicyjne narzędzie - zapewnia Jolanta Meller. - Dla nas bardzo istotne jest, że w czasie rzeczywistym otrzymujemy statystyki dotarcia do obiorców oraz otworzenia wiadomości - wyjaśnia.Po zapisaniu się do Triggera, dowiemy się np. kiedy czynny jest punkt pomocy palącym w PZU Medica, kiedy odbywają się bezpłatne porady z zakresu dietetyki czy fizjoterapii oddechowej, a także (to nowość) psychoonkologii. Jak rozpocząć korzystanie z Triggera? Wystarczy wejść na stronę zdrowiedlaplocka.pib-nio.pl i w zakładce KONTAKT kliknąć na link, kierujący do formularza online. Tam podajemy nasze podstawowe dane: imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail. Zaznaczamy również, czy należymy do kadry medycznej. Po przesłaniu formularza, na nasz adres będą przesyłane wiadomości z zakresu programu "Zdrowie dla Płocka". Trigger działa od połowy marca br. Pierwsza informacja została odczytana przez 98 proc. adresatów wiadomości SMS, a e-maile odczytało 30 proc. odbiorców.
- Narzędzie to nie ma ograniczeń liczbowych, więc każdy, kto chce uzyskać informacje o programie "Zdrowie dla Płocka", może z tego narzędzia cyfrowego skorzystać - podkreśla Jolanta Meller. - TRIGGER to także konkretna wiedza w postaci wykładów i webinariów, z których każdy może skorzystać, rejestrując się na platformie - dodaje.Przypomnijmy, że Koncern przeznaczy przez 5 lat trwania tego Programu łącznie 10 mln zł, na m.in. monitorowanie i poprawę stanu zdrowia mieszańców Płocka i okolicznych powiatów, profilaktykę i leczenie chorób oraz podnoszenie kwalifikacji personelu medycznego. Od momentu powstania Programu funkcjonuje infolinia pulmonologiczna i onkologiczna dla mieszkańców i kadry medycznej z Płocka i okolic. Konsultanci informują o działaniach z zakresu profilaktyki onkologicznej, jak również zgodnie z zaleceniami umawiają konsultacje i wizyty u specjalistów z instytutów (zapewniana jest pomoc nawigatorów dla osób zgłaszających się do diagnostyki lub leczenia). Z kolei w Punkcie Pomocy Palącym w Centrum Medycznym Medica w Płocku można umówić się na konsultację u specjalisty ds. uzależnień, pielęgniarki, psychologa czy dietetyka. W 2021 roku uruchomiony został dodatkowo punkt z poradami fizjoterapii oddechowej, w którym specjalista pomaga dobrać odpowiednie do wieku i stanu zdrowia zestawy podstawowych ćwiczeń oddechowych. Dużą popularnością cieszą się też kolejne edycje Miasteczek Zdrowia, współtworzone przez Narodowy Instytut Onkologii, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc z PKN ORLEN oraz innymi partnerami medycznymi, m.in. Narodowym Funduszem Zdrowia, Narodowym Instytutem Kardiologii kardynała Stefana Wyszyńskiego, Państwowym Instytutem Badawczym, Centrum Medycznym Medica w Płocku, Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu. Dotychczas z wizyt i porad medycznych w takiej formie w trzech edycjach Miasteczka Zdrowia skorzystało ponad 12 tys. osób. Więcej szczegółowych informacji o Programie Zdrowie dla Płocka można znaleźć na stronie internetowej www.zdrowiedlaplocka.pib-nio.pl. Narodowy Instytut Onkologii
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu petronews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@petronews.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Będą konsultacje społeczne w sprawie CIC
Soros to sól w oku dyktatorów .
real
15:54, 2025-05-29
Będą konsultacje społeczne w sprawie CIC
Trzeba kupić Nowakowskiemu wtorek czosnku. Jako sługa Sorosa niech pachnie jak trzeba
Precz z Nowakowskim
11:48, 2025-05-29
Płocczanin z 17 podstawami poszukiwawczymi
Jaka skuteczność policji. Tak to intensywnie szukali ze wpadł przez przypadek 😂
Daro
08:46, 2025-05-29
Jarmark Tumski już w weekend. Co zaplanowano?
Z jarmarku kolekcjonerów zrobili jarmark tandety. Teraz wzięli się za Wianki...
Taa
19:44, 2025-05-28
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz