Zamknij

Jednego dnia został dwa razy uratowany przed śmiercią

Wiktor PleczyńskiWiktor Pleczyński 09:29, 25.04.2025 Aktualizacja: 09:47, 25.04.2025 ok. 1 min. czytania
Skomentuj

Policjanci w czwartek dwa razy ratowali jedną osobę w kryzysie emocjonalnym. Mężczyzna uciekł w trakcie transportu do szpitala i chciał skoczyć z balkonu.

Dzięki szybkiej i skoordynowanej akcji służb udało się uniknąć tragedii w Płocku. Policjanci 24 kwietnia uratowali młodego mężczyznę, który znalazł się w poważnym kryzysie emocjonalnym i groziło mu realne niebezpieczeństwo.

– Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że w sklepie przebywa mężczyzna, którego zachowanie może zagrażać jego życiu. Policjanci natychmiast ruszyli do akcji. Po chwili namierzyli mężczyznę, który znajdował się w kryzysie emocjonalnym, dlatego został przekazany załodze pogotowia – relacjonuje Komenda Miejska Policji w Płocku.

W trakcie transportu do szpitala mężczyzna uciekł z karetki. Niemal natychmiast został ponownie namierzony przez funkcjonariuszy.

– Wspinał się po balkonach jednego z bloków, gdzie przez uchylone okno wszedł do mieszkania, po czym zabarykadował się w środku. Po chwili wyszedł na balkon i nadal zachowywał się w sposób zagrażający jego życiu – opisuje KMP w Płocku.

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy straży pożarnej, którzy przygotowali odpowiednią asekurację.

– Kluczową rolę jednak odegrali funkcjonariusze, z płockiego komisariatu, którzy podjęli rozmowę z mężczyzną. Dzięki ich doświadczeniu i empatii udało się go przekonać mężczyznę, by bezpiecznie zszedł na dół – zaznacza KMP w Płocku.

Mężczyzna został przekazany w ręce zespołu medycznego, który udzielił mu niezbędnej pomocy i w asyście policji został bezpiecznie przewieziony do szpitala.

– Dzięki natychmiastowej reakcji i profesjonalnemu działaniu służb, nie doszło do tragedii. Sytuacja pokazuje, jak ważne jest szybkie reagowanie oraz odpowiednie przygotowanie funkcjonariuszy na wypadek zdarzeń kryzysowych – podkreśla KMP w Płocku.

Przypominamy, że osoba w kryzysie emocjonalnym może szukać pomocy zupełnie anonimowo choćby poprzez kontakt telefoniczny ze specjalistami na różnych infoliniach, np. w Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym pod numerem telefonu 800 70 22 22 lub w Kryzysowym telefonie zaufania Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, pod numerem telefonu 116 123.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%