- W tej chwili PKN ORLEN realizuje największy projekt w Europie w branży rafineryjno-petrochemicznej. Z racji skali projektu, jest on bardzo międzynarodowy. Będziemy mieli wielu pracowników spoza granic Polski, tak naprawdę z całego świata. Tym samym we współpracy z wykonawcą, z firmą Hyundai Engineering Tecnicas Reunidas podjęliśmy działania, żeby ułatwić komunikację wszystkim służbom na terenie miasta, aby mogły sprawnie działać i komunikować się z naszymi pracownikami, którzy będą na terenie budowy. Tym samym PKN ORLEN wraz z Hyundai Engineering Tecnicas Reunidas przekaże na ręce służb około 160 translatorów. Oczywiście będziemy na bieżąco weryfikować, jeśli będą większe potrzeby, to PKN ORLEN będzie wspierał służby - wyjaśniał Damian Olewnik.Przy budowie Kompleksu Olefin III, obok Polaków, będą pracowali także specjaliści z Korei, Indii, Malezji, Pakistanu, Filipin, Turcji oraz Turkmenistanu. W związku z inwestycją, już teraz na terenie Płocka zatrudnionych jest około 1000 osób różnych narodowości. Wraz z intensyfikacją prac, wykonawca, którym jest międzynarodowe konsorcjum Hyundai Engineering oraz Técnicas Reunidas, zakłada zwiększenie zatrudnienia zagranicznych pracowników. W szczytowej fazie realizacji tej inwestycji przy budowie Kompleksu Olefin III będzie pracowało około 10 tys. osób, w tym około 6 tys. obcokrajowców. Sprawna komunikacja z międzynarodową społecznością pracowników zatrudnionych przy realizacji kompleksu Olefin III będzie szczególnie istotna w sytuacjach, w których kluczową rolę odgrywa czas reakcji. Dlatego w pierwszej kolejności PKN ORLEN i wykonawca inwestycji przekazali podręczne translatory służbom medycznym, straży pożarnej, policji oraz straży miejskiej. Te elektroniczne urządzenia pozwalają na swobodną komunikację w czasie rzeczywistym.
- Jest to podręczny translator, który jest urządzeniem mobilnym. Tłumaczy w sposób biegły 70 języków. Urządzenie posiada baterie na 170 godzin czuwania. Translator jest multifunkcyjny, potrafi wykonać tłumaczenie z kartki papieru, tłumaczyć rozmowę oraz telekonferencję. Jest bardzo intuicyjne. Przekazaliśmy już pierwsze do testów służbom i nie było żadnych uwag. Translator w trybie bieżącym również pisze w języku polskim i tłumaczonym, więc nawet gdy głośnik będzie za słaby, czy będą szumy w tle, jest możliwość przeczytania tłumaczenia - opowiadał Jakub Zgorzelski, Dyrektor operacyjny Hyundai Engineering Tecnicas Reunidas.W translatory zostanie wyposażone również miasteczko, w którym będą mieszkali zagraniczni pracownicy. Płoccy mundurowi zwrócili uwagę, że urządzenia nie tylko ułatwią kontakt z pracownikami zatrudnionymi przy budowie, ale też z turystami, którzy przybywają do Płocka i szukają pomocy u lokalnych służb.
Zorba17:13, 23.03.2023
Żeby nie wiem jakich Greków udawali I tak zrozumieją tyle, co na tureckim kazaniu.
21:26, 23.03.2023
Mityczna mowa nienawiści.
Jak się wybieram do innego kraju to jestem gościem i staram się zachowywać zgodnie z ichnią kulturą.
Więc jak przybysze się u nas goszczą, to niech zaczną się zachowywać wedle naszych standardów i tresura pt.: "mowa nienawiści" nie będzie potrzebna.
Panie09:56, 24.03.2023
Tyle narodowości buduje olefiny, a ja nje wiedziałałem np żadnego argentyńczyka, włocha, ba nawet czecha
Metyl09:09, 26.03.2023
Jak to jest, że jak parę lat temu rząd PO miał przyjąć dobrowolnie 7 tys Syryjczyków obu płci i dzieci na CAŁY KRAJ to Prezes krzyczał coś o pierwotniakach, bezpieczeństwie polskich kobiet i muzułmańskich gettach, a jak Danił Obajtkow w jednym mieście powiatowym instaluje 6 tys samych młodych mężczyzn, to nie ma sprawy?
dzidka20:51, 26.03.2023
najlepiej wziąć tłumacza w rękę albo do buzi - od razu wiadomo o co chodzi
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu petronews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@petronews.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Batalion wojska przenosi się do regionu płockiego
Potomkowie parobków i fornali zniszczyli Szkołę Rolniczą w Trzepowie z wieloletnimi tradycjami. Leokadia Bergerowa w grobie sią przewraca.
absolwent
07:24, 2025-07-15
Batalion wojska przenosi się do regionu płockiego
Z Kamysza taki minister jak z Ziemkiewicza starosta. Dwóch figurantów.
Ernest
05:15, 2025-07-15
W powiecie płockim będzie nowe miasto?
Prawda jest taka, że najwięcej sensu mają duże ośrodki. Nic nie robi się z tendencją odpływu z miast, nic nie robi się z cenami gruntów, które w miastach są najwyższe i napędzają błędne koło. Z ekonomicznego punktu widzenia najlepiej jakby taki Płock, Gostynin i Włocławek połączyć w jedno miasto, o pozostałych miejscowościach nie wspominając. Wtedy będzie najłatwiej o miejsca pracy, o wysoki komfort życia, o transport na wysokim poziomie, rozrywki itp. A my zmierzamy w kierunku, gdzie ludzie rozproszą się po wsiach, a na koniec będzie tradycyjny płacz, że transportu nie ma, że szkołę zabrali, komisariat zlikwidowali, drogi dziurawe itd...
bez sensu
01:33, 2025-07-15
PiS: Na płockich pływalniach jest źle
Prawda jest taka, że Ukraińcy więcej wpłacają do budżetu, niż ciągną socjalu. Wiem, trollom i frustratom się to nie spodoba. Na pocieszenie dodam, że ogólnie jestem przeciwny imigracji. Ukraińcy nie zachowują się w Polsce źle i wolę ich niż Hindusów, Pakistańczyków, Marokańczyków, ale po co nam te mieszanie, zwłaszcza przy słabości służb i rządów tego kraju. Niech Polska pozostanie Polską. Masowe migracje to zawsze bomba z opóźnionym zapłonem, gdzie nie ma tarć na tym tle? A PiS robi z ludzi idiotów próbując lansować się na hasłach "stop imigracji", gdy sami bili rekordy wydając ponad pół miliona pozwoleń w zaledwie 12 miesięcy.
Najprawdziwszy Polak
01:27, 2025-07-15