Biblioteka Pedagogiczna w Płocku zaprasza 24 lutego nauczycieli i edukatorów na kolejne spotkanie Sieci TIK – Cyfrowy Narzędziownik Nauczyciela. Wydarzenie będzie miało formę hybrydową, uczestnicy będą mogli dołączyć stacjonarnie lub online. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej Biblioteki.
– Zjawiska cyberprzemocy i dezinformacji są wciąż aktualnym i narastającym problemem, które wymagają nieustannego doskonalenia wiedzy i umiejętności. W odpowiedzi na potrzeby nauczycieli organizujemy spotkanie, podczas którego uczestnicy zdobędą praktyczne narzędzia do przeciwdziałania tym zagrożeniom. Wydarzenie poprowadzą ekspertki Działu Profilaktyki Cyberzagrożeń w NASK-PIB oraz Akademii Fact-checkingu Stowarzyszenia Demagog, które podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, dostarczając uczestnikom aktualnych i niezbędnych informacji. Naszym celem jest wyposażenie nauczycieli w skuteczne metody rozpoznawania, reagowania i zapobiegania cyberprzemocy oraz dezinformacji wśród dzieci i młodzieży – wyjaśnia Agnieszka Olczyk, dyrektorka Biblioteki Pedagogicznej w Płocku.
W pierwszej części spotkania zostanie poruszony niezwykle istotny temat cyberprzemocy. Gościem specjalnym będzie Anna Słupska, psycholog, psychoterapeutka, ekspertka Działu Profilaktyki Cyberzagrożeń w NASK-Państwowy Instytut Badawczy, pracująca w Zespole ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży przed Zagrożeniami w Internecie. Specjalizuje się w cyberprofilaktyce, problematyce cyberprzemocy, analizie środowiska internetowego pod kątem szans i zagrożeń w kontekście rozwoju dzieci i młodzieży. Prowadzi szkolenia dla uczniów, kadry pedagogicznej, rodziców oraz funkcjonariuszy policji ds. profilaktyki. Współtworzy materiały edukacyjne i popularyzatorskie.
Celem webinaru jest poszerzenie wiedzy uczestników, a także wzmocnienie postawy empatycznej i asertywnej wobec dzieci uczestniczących w zjawisku cyberprzemocy. Omówiona zostanie istota problemu hejtu w Internecie. Kluczowe będzie poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jak rozmawiać z dzieckiem, które doświadczyło, zainicjowało lub było świadkiem hejtu.
Spotkanie poprowadzi Agnieszka Tobijasiewicz. Akademia Fact-checkingu Stowarzyszenia Demagog jest inicjatywą edukacyjną, pomocną w walce z dezinformacją. Przedstawione zostaną kursy, warsztaty i materiały, które uczą rozpoznawać fake newsy i dezinformację w angażujący sposób, aby uczniowie mogli od razu wykorzystać nowe kompetencje w praktyce.
Miejsce: Biblioteka Pedagogiczna w Płocku
Czas: 24 lutego godz. 10:30-13:00
– Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli oraz osoby zainteresowane tematyką edukacji cyfrowej i bezpieczeństwa w sieci – zachęca Biblioteka Pedagogiczna w Płocku.
0 0
Stowarzyszenie Demagog - za otrzymywane pieniądze zza granicy miesza w głowach Polaków, wtłaczając im swój lewacki ogląd świata.
Ustawa o zagranicznych agentach wpływu potrzebna na wczoraj!!!