Zamknij

17-latek z płockiego klubu mistrzem Polski Muaythai

15:50, 04.03.2024 Wiktor Pleczyński
Skomentuj

Antoni Więczkowski z Tiger Płock wywalczył złoty medal na Mistrzostwach Polski w Muaythai. 17-latek może pochwalić się już czterema tytułami mistrzowskimi.
W Łowiczu 17 lutego odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów u23 w Muaythai. Klub Tiger Płock reprezentował siedemnastoletni Antoni Więczkowski. Zawodnik w finale zmierzył się z siedmiokrotnym Mistrzem Polski w K1 i brązowym medalistą Pucharu Świata WAKO Piotrem Woźniakiem z klubu Sporty Walki Piła. Reprezentant Tiger Płock zwyciężył, zdobył złoty medal i został Mistrzem Polski Muaythai w kategorii senior U23 -57 kg.
- Bardzo dziękuję trenerowi Wojciechowi Burdanowskiemu za przygotowania. To już czwarty raz, gdy wspólnie zdobywamy tytuł Mistrza Polski! Liczę na powołanie na Mistrzostwa Świata IFMA, które odbędą się pod koniec maja w Grecji - mówił Antoni Więczkowski.