Zamknij

Jutrzenka zwyciężyła w Gdańsku! To było niesamowite widowisko!

Patrycja WiktorzakPatrycja Wiktorzak 16:35, 22.10.2024 Aktualizacja: 17:05, 22.10.2024
Skomentuj fot. Jutrzenka Płock fot. Jutrzenka Płock

MMKS Jutrzenka Płock zwyciężyła w Gdańsku z tamtejszym AZS Fahrenheit 33:21, choć wynik nie do końca odzwierciedla wydarzenia boiskowe. Przez większość spotkania Jutrzenka prowadziła, ale nie tak wysoko, jak może mówić wynik końcowy.

Spotkanie w Gdańsku, 20 października, rozpoczęło się od prowadzenia gospodyń 2:0 w 3. minucie spotkania. Płocczanki jednak dość szybko przechyliły wynik na swoją korzyść, ponieważ już w 8. minucie po trafieniu Adrianny Wardy było 3:5. Podopieczne Marcina Krysiaka były tego dnia nieskuteczne, co nie pozwalało uciec mniej doświadczonej drużynie z Gdańska, ale spokojna kontrola wyniku miała miejsce do końca tej odsłony. Na przerwę Jutrzenka schodziła z przewagą dwóch trafień 10:12.

Po zmianie stron, kilkoma mocnymi rzutami zaznaczyła swoją obecność Maja Kudźba, dzięki czemu w 37. minucie było już 14:19. Wydawało się wtedy, że już nic wielkiego w tym spotkaniu się nie zmieni. Niestety, kolejne dziesięć minut było festiwalem błędów z obu stron, co lepiej zadziałało dla AZSu i dokładnie w 47. minucie gospodynie doprowadziły do remisu 21:21! To podrażniło zespół Jutrzenki, która znacznie podkręciła tempo gry. Do tego w bramce szalała Kinga Kamecka, co przełożyło się na dwanaście trafień z rzędu! Ostatecznie płocczanki zwyciężyły 21:33.

AZS Fahrenheit Gdańsk – MMKS Jutrzenka Płock 21:33 (10:12)

Kamecka, Rogowska, Kowalewska, Tovtyn 2, Warda 7, Igielska 1, Bachurska 7, Sokołowska, Rędzińska 1, Mękarska 3, Muras 1, Szczechowicz 5, Kudźba 6.

- Mecz w Gdańsku, mimo wyniku 33:21, był dla nas dużym wyzwaniem. Popełniłyśmy sporo błędów, ale walczyłyśmy do końca. Teraz przed nami mecz z SMS ZPRP II Płock. Będziemy gotowe na to spotkanie i zdeterminowane, tak jak zawsze. Bez względu na to, kto stoi po drugiej stronie, będziemy walczyć!  - mówi Maja Sokołowska, obrotowa Jutrzenki.

Kolejne spotkania MMKS Jutrzenki Płock: MMKS Jutrzenka Płock vs. SMS ZPRP II Płock, 26.10.2024 r. godz. 17.00 w hali SP 16 w Płocku, przy ul. Piasta Kołodzieja 7.

Jutrzenka Płock otrzymała dofinansowanie z Budżetu Miasta Płocka. Partnerem Wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

PetroNews jest patronem medialnym Jutrzenki Płock.