Podmiot, łączący cechy przedsiębiorstwa oraz organizacji pozarządowej ma zapobiec wykluczeniu społecznemu jego członków. "Szansa" działa w dziedzinach takich jak przedsiębiorczość, rozrywka i zdrowie. Spółdzielnia istnieje dzięki projektowi "Ośrodek Wsparcia Ekonomi Społecznej Mazowsza Płockiego". Do jej istnienia powołano sześć osób bezrobotnych z Płocka i okolic, które między innymi będą organizować warsztaty z zakresu nowoczesnej przedsiębiorczości. W zeszłym roku - w ramach ekonomi społecznej - powstał bar mleczny Tumska, który dziś ma stabilną pozycję na rynku.
Spółdzielnia socjalna chce docierać do jak najszerszej grupy odbiorców, oferując opiekę nad naszym zdrowiem i działając w zakresie przedsiębiorczości ludzkiej oraz rozrywce. Cyklicznie organizowane są dancingi dla różnych grup wiekowych.
Liczba spółdzielni socjalnych w naszym kraju rośnie z miesiąca na miesiąc, co może świadczyć o tym, że procedura założenia takiego podmiotu jest relatywnie prosta. Jeżeli chodzi o Płock, to instytucje powstałe w ramach działań wsparcia ekonomi społecznej - chociażby na przykładzie baru mlecznego Tumska - świadczą o efektywności takich przedsięwzięć, a przecież o to w tym wszystkim chodzi.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu petronews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@petronews.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz