REKLAMA

Piknik w Goślicach: „Dziękujemy ludziom wielkiego serca”

REKLAMA

X Letni Piknik Integracyjny w Goślicach odbył się 8 czerwca przy pięknej pogodzie. Świetna organizacja, dobry humor, mnóstwo rozrywek i pyszne jedzenie – tak w skrócie można podsumować to wydarzenie. A wszystko, jak mówiła dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach – dzięki ludziom wielkiego serca.

Do Goślic w środowy poranek przyjechali przedstawiciele szkół: Szkoły Podstawowej w Leszczynie Szlacheckim, Zespołu Szkół w Drobinie, Zespołu Szkół nr 2 w Ciachcinie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Płocku, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Płocku, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7 w Płocku, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mocarzewie i Szkoły Podstawowej w Bielsku. Gościli ich uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach oraz podopieczni Domu Pomocy Specjalnej w Goślicach.

Spotkanie otworzyła, w imieniu Starosty Płockiego, Małgorzata Lewandowska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego reprezentowała Danuta Małgorzata Józwik. Po krótkim przywitaniu, rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Wyspa skarbów”, a później obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez podopiecznych goślickiej szkoły specjalnej.


Od godz. 10 rozpoczęły się wspólne zabawy z grupą teatralną Fotoanimator i konkursy organizowane przez nauczycieli szkoły w Goślicach, a związane właśnie z tematem przewodnim pikniku „Wyspa skarbów”. Był na przykład pokaz chemiczny Płockiego Naukowego Koła Chemików, pokaz i warsztaty rzeźbienia w owocach i warzywach, przeprowadzony przez uczniów ZS im. Leokadii Bergerowej w Płocku, malowanie twarzy, a także czesanie fantazyjnych fryzur przez uczniów Zakładu Doskonalenia Zawodowego z Płocka.

Kolejki ustawiały się do Fotobudki, w której można było wykonać zdjęcia w niecodziennym przebraniu, nie mniejsze tłumy były przy dmuchanej zjeżdżalni czy trampolinie. Atrakcją były też przejażdżki bryczką sponsorowane przez pana Zbigniewa Sadowskiego z Bielska oraz zajęcia hipoterapii, prowadzone przez nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach. Dla uczestników dostępna była wata cukrowa i czekoladowa fontanna, a także potrawy z grilla i słodki poczęstunek. Wśród uczestników pikniku zostały rozlosowane również koszulki z podpisami znanych sportowców.– Wszystkie atrakcje są sponsorowane przez instytucje i osoby wielkiego serca, bezpłatne i dostępne dla wszystkich uczestników pikniku – podkreślała dyrektor ZSS w Goślicach, Beata Jakubowska.

A sponsorami jubileuszowego Letniego Pikniku Integracyjnego byli: Starostwo Powiatowe w Płocku, Wójt Gminy Bielsk – Józef Jerzy Rozkosz, Zakład mięsny PEKLIMAR, Zakład Energetyczny Płock, Sp. Jawna PAKO z Płocka, Państwo Renata i Michał Sójkowie z Leszczyna, Pan Zbigniew Sadowski z Bielska, Zakład piekarniczo – cukierniczy Koziczyńscy, Pan Waldemar Królak – FIRMA ASTORGA, Firma „PAW” Piotr Walczak, Ochotnicza Straż pożarna w Goślicach, Agro Handel Przeds. Handlowo-usługowe – p. Agnieszka i Adam Szczawińscy, Piekarnia GRAHAMKA Zągoty, Firma OTP, Przedsiębiorstwo Remontów i Modernizacji „Chemorozruch” Sp. z o.o., Hurtownia warzyw i owoców LEMON, Pizzeria PRIMO, Hurtownia zabawek GUMIŚ, Państwo Renata i Michał Miloch, Art. Line Marek Bartuś, Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” PKN ORLEN, p. Krzysztof Bogdański TROPICAL BEST SUNBEDS, p. Damian Nicał.

Nieocenieni byli też wolontariusze – z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej, z Płockiego Naukowego Koła Chemików, z Zakładu Doskonalenia Zawodowego oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku.

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU