REKLAMA

Pierwszy listopadowy weekend w kinie

REKLAMA

PowiązaneTematy

Przed nami długi weekend, który – choć naznaczony refleksyjnym świętem – daje również możliwość odpoczynku i relaksu. Na przykład w kinie, które niezawodnie przygotowało kilka pozycji filmowych.

Gra Endera

Ekranizacja kultowej książki sci-fi, cieszącej się ogromną popularnością również w Polsce.
Jest rok 2070. Minęło 40 lat od nieudanej inwazji obcych. Cały świat żyje w oczekiwaniu na powrót najeźdźców. Ziemskie centrum obrony realizuje tajny plan, polegający na rekrutowaniu najinteligentniejszych jednostek jeszcze na etapie dzieciństwa i poddawaniu ich szkoleniu w walce z obcymi. Najlepszym spośród kadetów jest Andrew Wiggin, zwany Enderem, który po wstępnym szkoleniu zostaje wysłany do orbitalnej szkoły bojowej. Tam przechodzi trening, mający przygotować go na zbliżające się starcie z kosmicznym wrogiem.

Mój biegun

Los potrafi często doświadczyć człowieka tak, że trudno się podnieść. Są jednak ludzie, którzy wobec największych przeciwności wydają się być niepokonani. Ich prawdziwą siłą jest to, że nigdy nie tracą nadziei.
„Mój biegun” to prawdziwa historia Jaśka Meli, najmłodszego w historii zdobywcy dwóch biegunów, a zarazem pierwszej niepełnosprawnej osoby, która dokonała takiego wyczynu. Zanim jednak do tego doszło, jego rodzina musiała poradzić sobie z serią tragicznych wydarzeń. Śmierć młodszego syna, a po kliku latach – ciężki wypadek nastoletniego Jaśka. To historia, w której rodzina odnajduje na nowo wiarę i miłość. Historia chłopca, który walcząc o powrót do normalnego życia, odnajduje w sobie siłę charakteru obcą niejednemu dorosłemu. To przepiękna opowieść o ludziach, którzy trwają razem pomimo tragedii i uczą się bolesne wydarzenia przekuwać w zwycięstwo.

Bitwa roku

Poprzez niezapomniane filmowe obrazy, autorzy opowiadają prywatną historię pełnego gwiazd amerykańskiego zespołu tanecznego, który przy pomocy bezkompromisowego trenera (Josh Holloway) walczy o spełnienie marzeń, mimo braku zrozumienia nie tylko ze strony społeczeństwa, ale także własnych rodzin. Ścieżki bohaterów krzyżują się we Francji, kiedy to ich umiejętności zostają poddane ważnej próbie podczas finałów „Bitwy roku”, w których zespoły z 18 krajów rywalizują o tytuł Mistrza Świata.
Film pokazuje elektryzujące występy taneczne, a także zdumiewające pokazy siły i gracji, dzięki którym widzimy, w jaki sposób uliczny taniec z Nowego Jorku rozwinął się w inspirującą formę sztuki dla nowych pokoleń.

Dante Graham (Laz Alonso), potentat w świecie hip-hopu, który zbudował na swojej przeszłości b-boya miliardowy biznes, zamierza stworzyć zespół marzeń, który będzie w stanie zwyciężyć legendarną Bitwę Roku, odbywającą się we francuskim Montpellier. Zespół ma poprowadzić jego stary przyjaciel i dawny członek zespołu Jason Blake (Josh Holloway). Przy pomocy asystenta Franklyna (Josh Peck) i choreografki Stacy (Caity Lotz), Blake stara się sprawić, by 13 indywidualistów stworzyło zdyscyplinowany i spójny zespół. Kiedy konkurs zbliża się wielkimi krokami okazuje się, że rywalizacja między dwoma tancerzami Roosterem (Chris Brown) i Do Knockiem (Jon Cruz) zaczyna dzielić grupę, a Blake nie radzi sobie z alkoholem, którego nadużywa od czasu tragicznej śmierci żony i dziecka. Jeśli zespół naprawdę chce po 15 latach przywrócić Ameryce mistrzostwo świata w b-boyingu, jego członkowie muszą zwalczyć własne dręczące ich demony.

Ambassada

Mela i Przemek przyjeżdżają do Warszawy, aby zająć się mieszkaniem wuja. Okazuje się ono nie tylko luksusowe, ale i niezwykłe. Melania, zgłębia historię domu i odkrywa, że na ulicy Piusa 17 – dziś Pięknej – przed wojną znajdowała się niemiecka ambasada. Winda, która znajduje się w budynku, nie tylko przenosi mieszkańców z piętra na piętro, ale też umożliwia podróż w czasie: z sierpnia 2012 roku do sierpnia 1939 roku.Maczeta zabija

Meksykański supertwardziel Maczeta Cortez (Danny Trejo) zostaje zwerbowany przez prezydenta USA i wysłany do Meksyku z misją likwidacji Szalonego Mendeza (Demián Bichir) – bezwzględnego szefa kartelu narkotykowego, który szykuje atak rakietowy na Waszyngton. Żeby powstrzymać zbrodniczy plan Mendeza, Maczeta będzie zmuszony skorzystać z pomocy Luthera Voza (Mel Gibson) – ekscentrycznego miliardera i handlarza bronią.

Carrie

Czterokrotnie nominowana do Oscara Julianne Moore oraz Chloë Grace Moretz w ekranizacji bestsellerowego horroru Stephena Kinga. Głęboko wierząca i konserwatywna Margaret White (Moore) wraz z córką Carrie (Moretz) mieszka na cichym przedmieściu małego miasteczka w stanie Maine. Carrie jest miłą dziewczyną, którą nadopiekuńcza matka izoluje przed światem. Nie przysparza jej to popularności w szkole, gdzie czuje się bardzo samotna. Jest w niej jednak coś wyjątkowego. Prześladujący ją rówieśnicy odkryją sekret Carrie w dniu balu maturalnego, kiedy dziewczyna ujawni swoje telekinetyczne moce i wykorzysta je, aby wyrównać rachunki…

Ślepy traf

Richie (Justin Timberlake) to absolwent Princeton, który udaje się do Kostaryki, żeby znaleźć człowieka, który go – jego zdaniem – oszukał. Mowa o magnacie internetowego hazardu, Ivanie Blocku (Ben Affleck). Daje się omamić biznesmenowi, który obiecuje mu wielkie bogactwo, ale szybko odkrywa niepokojącą prawdę o mężczyźnie. Kiedy FBI proponuje mu współpracę w celu obnażenia oszustw Blocka, Richie musi podjąć największe ryzyko w swoim życiu – wyprowadzić w pole obie strony…

Richie żyje współczesnym „amerykańskim snem” – jego życie jest proste, szybkie i pełne bogactwa. Kiedy traci majątek podczas krachu giełdowego, robi co może, żeby skończyć studia. Próbuje zarobić na czesne, grając w internetowych kasynach. Zostaje oszukane i traci wszystkie pieniądze, więc postanawia udać się na Kostarykę, żeby stawić czoło właścicielowi strony – Ivanowi Blockowi.
Block jest pod wrażeniem odwagi chłopaka i bierze go pod swoje skrzydła – obiecuje, że mu pokaże, jak się pociąga za sznurki. Richie zakochuje się we współpracowniczce Blocka – Rebece Shafran (Gemma Arterton). Zaczyna żyć tak, jak zawsze marzył. Niestety szybko wychodzi na jaw, że Block jest poszukiwany za wymuszanie haraczy i łapówkarstwo. Do Richiego zgłasza się agent Shavers z FBI (Anthony Mackie), który chce za wszelką cenę postawić Blocka i jego współpracowników przed sądem. Block próbuje wykorzystać Richiego jako kozła ofiarnego, żeby uniknąć kary.
Richie musi stawić czoło i Blockowi, i Shaverowi – inaczej wyląduje w więzieniu.

Kasyna internetowe zarabiają miliardy dolarów rocznie. Ich siedziby są rozrzucone po całym świecie – w tak egzotycznych lokalizacjach jak Ameryka Południowa, Karaiby, Azja. Okazuje się, że na grach hazardowych online zarabia się więcej niż na prawdziwych kasynach. Las Vegas zarabia na hazardzie około sześciu miliardów dolarów rocznie. Internetowe kasyna z siedzibą w Makau (wyspa niedaleko Hong Kongu) zarobiły w 2100 roku aż czterdzieści cztery miliardy dolarów. Internet to szara strefa, w której kwitnie przestępczość, tyle że nie używa się broni, a skomplikowanych algorytmów. Dochodzi do tzw. przestępczości białych kołnierzyków.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU