Piątek pod znakiem muzyki dawnych mistrzów

REKLAMA

Już w najbliższy piątek, 11 maja o godzinie 19 w Muzeum Diecezjalnym w Płocku odbędzie się koncert „Muzyka Dawnych Mistrzów”. Na wydarzeniu zagra Elżbieta Stefańska wraz z Mariko Kato. Akompaniować będzie kwintet smyczkowy Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Jest to wyjątkowa okazja, by wysłuchać na żywo wyśmienitych kompozycji Mozarta i Bacha.

11 maja br. w Muzeum Diecezjalnym w Płocku odbędzie się koncert „Muzyka Dawnych Mistrzów”. Utwory Mozarta i Bacha zagrają Elżbieta Stefańska i Mariko Kato. Wyjątkowe brzmienie klawesynów zostanie uzupełnione o akompaniament kwintetu smyczkowego Płockiej Orkiestry Symfonicznej.

PowiązaneTematy

Program:

  • J.S. Bach – Koncert c-moll na 2 klawesyny BWV 1060,
  • W.A. Mozart – Sonata D-dur na 2 klawesyny K.V.448,
  • J.S. Bach – Koncert C-dur na 2 klawesyny BWV 1061.

Miejsce: Muzeum Diecezjalne w Płocku (ul. Tumska 3A)
Czas: 11 maja, godzina 19
WSTĘP WOLNY

Elżbieta Stefańska

Urodziła się w Krakowie. Już we wczesnym dzieciństwie zdradzała niezwykłą muzykalność, a gry na fortepianie uczyła się u swego ojca – profesora Akademii Muzycznej – Ludwika Stefańskiego. Studia ukończyła w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie, pod kierunkiem wybitnego klawesynisty niemieckiego, profesora Hansa Pischnera z Berlina.

Elżbieta Stefańska, fot. materiały prasowe

W roku 1964 otrzymała dwie pierwsze nagrody na Konkursie Muzyki Dawnej w Łodzi za wykonanie utworów kompozytorów epoki baroku – na fortepianie i klawesynie. W roku 1965 została laureatką głównej nagrody Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Genewie. Poza licznymi występami w Polsce, Elżbieta Stefańska występuje w krajach na całym świecie. Jest profesorem Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie prowadzi klasę klawesynu. W latach 1981-90 pełniła funkcję kierownika Katedry Klawesynu i Instrumentów Dawnych.

Mariko Kato

Urodziła się na Hokkaido w Japonii. Studia pianistyczne odbyła w School of Music w UOZU w Japonii i w tym czasie została laureatką konkursów pianistycznych w Japonii. Ukończyła studia w zakresie gry na fortepianie u prof. Stefana Wojtasa, a obecnie studiuje klawesyn u prof. Elżbiety Stefańskiej w ramach studiów podyplomowych w Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncertuje na fortepianie i klawesynie, również w duecie ze swoją prof. Elżbietą Stefańską w Polsce, Francji, na Ukrainie i w Japonii.

Mariko Kato, fot. materiały prasowe

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.