Zamknij

Piąta z rzędu wygrana Nafciarzy. Wisła Płock wiceliderem tabeli!

21:17, 19.10.2019 Agnieszka Stachurska
Skomentuj

Trwa dobra passa płockich piłkarzy nożnych. W wyjazdowym meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy, Nafciarze pokonali na wyjeździe Koronę Kielce. Jedyną w spotkaniu bramkę zdobył w pierwszej połowie Ricardinho.
W sobotę, 19 października w Kielcach Wisła Płock spotkała się z Koroną Kielce. Pierwsza połowa to intensywna gra płockich piłkarzy, którzy starali się od pierwszych minut wypracować przewagę. Bramkowo udało się to w 22. minucie, kiedy to Cezary Stefańczyk podał do Furmana, jednak ten nie zdążył do niej dobiec. Piłkę przejął jednak Ricardinho, który genialnie trafił w światło bramki. Do końca pierwszej części spotkania sytuacja już się nie zmieniła, a gra stała się spokojniejsza. Druga połowa natomiast rozpoczęła się próbami podwyższenia wyniku przez Nafciarzy. Okazji było kilka, szczególnie przy rzutach wolnych, jednak piłka nie trafiała do celu. Niemniej, i po drugiej stronie boiska goście nie mieli szczęścia, w związku z czym Wisła Płock może pochwalić się piątym zwycięstwem z rzędu oraz wicemistrzostwem w tabeli Ekstraklasy. Najbliższy mecz Nafciarze rozegrają na własnym stadionie w niedzielę, 27 października o godzinie 12.30 z Jagiellonią Białystok. Korona Kielce - Wisła Płock 0:1 (0:1) 0:1 - Ricardinho 22` Korona: 88. Marek Kozioł - 25. Grzegorz Szymusik, 5. Adnan Kovačević, 15. Piotr Pierzchała (25`, 33. Iván Márquez), 3. Daniel Dziwniel - 27. Matej Pučko, 6. Ognjen Gnjatić, 14. Jakub Żubrowski (68`, 8. Milan Radin), 39. Erik Pačinda, 7. Marcin Cebula - 9. Michał Żyro (56`, 23. Uroš Đuranović). Wisła: 30. Thomas Dähne - 20. Cezary Stefańczyk, 25. Jakub Rzeźniczak, 18. Alan Uryga, 2. Damian Michalski - 6. Damian Rasak, 8. Dominik Furman - 44. Suad Sahiti (69`, 14. Mikołaj Kwietniewski), 9. Mateusz Szwoch, 7. Piotr Tomasik (89`, 28. Maciej Ambrosiewicz) - 21. Ricardinho (87`, 16. Oskar Zawada). Żółte kartki: Gnjatić, Márquez - Sahiti, Michalski. Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Frekwencja: 3 621. źródło i fot.: Wisła Płock