REKLAMA

Nowe przedszkola i żłobek

REKLAMA

Do sierpnia 2014 roku w Płocku mają powstać cztery nowe przedszkola i jeden żłobek. 

Jak poinformował prezydent miasta, Andrzej Nowakowski, przybędzie około 840 miejsc w przedszkolach i przeszło 80 miejsc w żłobku. Ten ostatni ma zostać wybudowany w czwartym kwartale 2013 roku. Co ważne, wszystkie oddziały będą wyposażone w oddzielną szatnię, salę zabaw, pokój sanitarny i sypialnię dla dzieci. Dodatkowo w budynku żłobka znajdzie się m.in. gabinet pielęgniarski, pokój indywidualnej pracy z dziećmi, pomieszczenie socjalne czy pralnię z suszarnią. Na jego terenie powstaną także dwa place zabaw. Nowy żłobek będzie także siedzibą Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej.

Z kolei do sierpnia 2014 roku w Płocku mają powstać cztery przedszkola: na Międzytorzu, przy ul Piaska, na Skarpie, przy ul Kazimierza Wielkiego, w centrum miasta, przy ul. Kochanowskiego, oraz w Imielnicy, przy ul. Harcerskiej.

Placówka na Międzytorzu w założeniach ma być dziesięciooddziałowym przedszkolem na około 250 dzieci. Budynek, jak zapewnia ratusz, będzie miał ogólnodostępną szatnię, salę gimnastyczną i sale dydaktyczne. Nie zabraknie także gabinetów terapii: logopedycznej, pedagogicznej i psychologicznej.Przedszkole na Skarpie ma być placówką z oddziałami integracyjnymi mieszczącym około 240 dzieci. W jego ramach planowane jest utworzenie punktu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Budynek w centrum będzie ośmiodziałową placówką na około 200 dzieci. Powstanie nowoczesny plac zabaw i ogródki edukacyjne – nie zabraknie przeznaczonego do prowadzenia zajęć ruchowych terenu zielonego. Całość uzupełnić mają elementy małej architektury.

Przedszkole w Imielnicy to najmniejsza z placówek – 150 dzieci. Jak podaje Urząd Miasta Płocka, przy budowie inwestor ma zamiar wykorzystać projekt żłobka z Podolszyc, który, po wykonaniu niezbędnych modyfikacji, pozwoli zmniejszyć koszty. W przedszkolu funkcjonować będzie Filia Młodzieżowego Domu Kultury.przedszkole

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU