REKLAMA

Napadała na płockie sklepy z nożem w ręku. Grozi jej 15 lat więzienia

REKLAMA

To były sceny jak z filmów. Płocczanka, uzbrojona w nóż, terroryzowała sprzedawców i rabowała sklepy. Teraz została zatrzymana.

Dwa rozboje, których z nożem w ręku dokonała 33-latka, miały miejsce w lutym. Kobieta pierwszego rozboju dokonała 1 lutego, kolejnego zaś kilka dni później, 6 lutego. W obu przypadkach jej łupem padły markety sieci „Żabka”.

Jak usłyszeliśmy w płockiej prokuraturze, kobieta wdarła się 1 lutego do sklepu z nożem w ręku. Groziła sprzedawcom marketu przy ul. Kolegialnej i zabrała pieniądze. Sprawczyni chciała powtórzyć swój czyn kilka dni później – w kolejnej „Żabce”. Tym razem jednak została zatrzymana przez policję. W obu zdarzeniach nikt nie ucierpiał.

Kobieta trafiła do aresztu. Jak powiedział w rozmowie z nami prokurator rejonowy, kobieta przyznała się do winy. W trakcie przesłuchania argumentowała swoje czyny ciężką sytuacją materialną.To nie pierwszy tego typu przypadek, którym zajmują się mundurowi z Płocka. Tylko w 2019 roku na terenie Płocka i powiatu płockiego wszczęto 20 postępowań dotyczących rozboju i wymuszenia.

– Wykrywalność sprawców tych przestępstw jest dość wysoka, bo sięga 89,5 procent – podaje Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji. – W porównaniu do 2018 roku, nastąpił wzrost wykrywalności o 8 procent. To przyczyniło się do mniejszej liczby takich zdarzeń. Dla porównania, w 2018 roku prowadzono 32 takie postępowania – podaje.

33-letnia sprawczyni napadu usłyszała dwa zarzuty, w tym ten, dotyczący rozboju z użyciem noża. Za ten czyn grozi jej kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 11

 1. Ola says:

  Niech zgnije w wiezieniu zycze jej tego najwieksza kare Niech dostanie

 2. godka says:

  kuzwa mudiala miec zle zycie niewiem ze to zrobila

 3. Ola says:

  Postawcie sie w jej sytulacji a potem komentujcie

  • Zal mi cie says:

   Ja tez mam ciężko sytuację materialną i mam wziąść nóż i napadać na sklepy czy stacje? Pomysl tępa idotko! No myślenie nie boli! Można wziąść się za pracę a nie kraść pieniądze na alkohol zapewne bo tylko patologie takie rzeczy robią

 4. ubawiony says:

  Czas zacząć się leczyć na nogi, gdyż na głowę już za późno :)

 5. Marian Banaś says:

  Ale jak to? W raju Dobrej Zmiany, gdzie podobno gospodarka galopuje a dobrobyt przelewa się na każdym kroku są ludzie z trudną sytuacją materialną? To nie możliwe. To lewacka prowokacja KODu! Albo wina sędziów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU