REKLAMA

Muzyka Louisa Armstronga w Muzeum Mazowieckim [WSTĘP WOLNY]

REKLAMA

Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na koncert muzyki Louisa Armstronga. W budynku przy ul. Kolegialnej 6 wystąpi grupa The Warsaw Dixielanders.

Muzeum Mazowieckie zaprasza 30 września o godzinie 17 do nowej auli na koncert grupy The Warsaw Dixielanders. Będzie to wieczór poświęcony Louisowi Armstrongowi, wybitnemu amerykańskiemu trębaczowi jazzowemu, kompozytorowi i wokaliście.

PowiązaneTematy

Urodził się on w 1901 roku w Nowym Orleanie. Przez wielu krytyków Louis Armstrong uważany jest za symbol jazzu oraz za jednego z najbardziej wpływowych muzyków w historii tego gatunku. Zasłynął swoim stylem gry na trąbce i śpiewem, tzw. „scatem”, opartym na improwizacji, z użyciem sylab zamiast słów.

W „Muzyczny świat Louisa Armstronga” wprowadzi słuchaczy zespół The Warsaw Dixielanders. Wiodącą rolę odegra tu jego klarnecista i wokalista Michał Pijewski. Jako jeden z nielicznych gra i śpiewa ponad 50 utworów Louisa, od wczesnych nagrań z okresu Chicago (z zespołami Hot Five czy Hot Seven) i późniejszych pochodzących m.in. z płyty Louis Armstrong And His All Stars, gdzie znajdziemy niezapomniane „What A Wonderfull World” czy „Ramona”.

Zespół The Warsaw Dixielanders powstał w 2007 roku z inicjatywy puzonisty Mariusza Wnuka i grupy warszawskich jazzmenów wywodzących się z wielu byłych i obecnych zespołów (Vistula River Brass Band, Asocjacja Hagaw, Blues Fellows, Gold Washboard i innych).

Obecny skład zespołu:  • Jerzy Kuszakiewicz (trąbka, wokal),
  • Dymitr Markiewicz (puzon),
  • Michał Pijewski (klarnet, wokal),
  • Marek Słomiński (banjo),
  • Robert Kuduk (kontrabas),
  • Jerzy Więckowski (perkusja).

Koncert jest częścią cyklu Swing Club na Mazowszu, organizowanego już po raz szósty przez Mazowiecki Instytut Kultury. Muzeum Mazowieckie w Płocku w ubiegłym roku dołączyło do grona stałych partnerów Mazowieckiego Instytutu Kultury w realizacji tego projektu.

W 2021 roku w ramach cyklu planowane są w Płocku w siedzibie muzeum trzy koncerty. Pierwszy z nich już 30 września

Miejsce koncertu: Płock – Muzeum Mazowieckie, ul. Kolegialna 6

Wstęp wolny. Z powodu pandemii liczba osób uczestniczących w koncercie jest ograniczona, dlatego warto pojawić się nieco wcześniej. Obowiązuje noszenie maseczek.

Organizatorem koncertu jest Mazowiecki Instytut Kultury. Wydarzenie wspiera Muzeum Mazowieckie w Płocku i STOART.

fot. materiały organizatora

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU