Motoryzacyjny weekend

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ten weekend upłynie pod znakiem motoryzacji i wyjątkowych aut. W Koszelówce dzisiaj zaczyna się Zlot Samochodów Amerykańskich, natomiast jutro i w niedzielę będziemy mogli podziwiać piękne mercedesy, wyprodukowane przed 1985 rokiem.

Dzisiaj, 22 czerwca, w Koszelówce rozpoczyna się II Świętojański Zlot Samochodów Amerykańskich. Spotkanie to impreza dla całych rodzin, dorosłych i dzieci. To połączenie wypoczynku, rekreacji i zabawy dla wszystkich, którzy kochają chromy, benzynowe silniki bulgoczące wolno i dostojnie. Podczas zlotu można posłuchać dobrej muzyki, poznać maniaków amerykańskich samochodów, porozmawiać o wszystkim, co może dotyczyć amerykańskich aut, od silników po wyposażenie.

Uczestnicy będą mieć możliwość skorzystania z porad fachowców i zrobienia diagnozy aut. W sobotę wszystkie auta wezmą udział w rajdzie turystycznym, a po południu w paradzie ulicami Płocka. Amerykańskie wozy pod eskortą policji wjadą do Płocka przez Most Solidarności. Stamtąd ulicami: Wyszogrodzką, Piłsudskiego, Jachowicza, Bielską, Królewiecką, Sienkiewicza, Kwiatka, Kościuszki przejadą na Stary Rynek. Tam odbędzie się prezentacja samochodów oraz pamiątkowe zdjęcie. Następnie kolumna zjedzie na Bulwar Nadwiślański, po czym wróci przez Stary Most do ośrodka „Zacisze” w Koszelówce.

Spotkanie organizuje klub Mopary. Więcej informacji i szczegóły program dostępny jest na stronie www.mopary.pl.

Jutro natomiast rozpocznie się zlot “Mercedesem po Wiśle”, w którym udział wezmą klasyczne samochody marki Mercedes, wyprodukowane przed 1985 rokiem. Podczas imprezy zaprezentowane zostaną wyjątkowe modele, m.in. Mercedes-Benz 230 z lat 30.

Mercedesy wjadą do Płocka od strony Słupna. Prezentacja aut na Starym Rynku odbędzie w godz. 14.30-17. Następnie uczestnicy wezmą udział w imprezie pod nazwą “W oparach PRL-u”. W niedzielę Mercedesy i ich właściciele pojadą na groblę Choczeń koło Mochowa, gdzie odbędzie się… spływ aut po wodzie. Z Choczenia uczestnicy pojadą malowniczymi terenami Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego do Siecienia, gdzie odbędzie się uroczyste zakończenie zlotu. Więcej informacji na temat zlotu na stronie www.mercedesempowisle.pl.

źródło: Urząd Miasta Płocka

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji