Mira Zimińska-Sygietyńska wróciła do Płocka [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W upalne, niedzielne popołudnie, na Tumskiej odsłonięto pomnik jednej z najsłynniejszych płocczanek – Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Pomimo żaru lejącego się z nieba, na uroczystości zjawili się lokalni politycy, parlamentarzyści i liczne przybyli płocczanie.

To było niezwykłe wydarzenie, będące uhonorowaniem marzeń Zdzisława Belińskiego. To on, cztery lata temu, wpadł na pomysł pomnika tej słynnej płocczanki. Idea ta była trudna w realizacji, bowiem zbiórka publiczna, która okazała się koniecznością, szła niezwykle opornie. Na szczęście zrodzony kilka lat temu pomysł udało się przemienić w piękny pomnik, którego odsłonięciu towarzyszyło mnóstwo atrakcji i emocji.

Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 14, a wzięli w niej udział m.in. prezydent miasta, Andrzej Nowakowski, posłowie Piotr Zgorzelski, Wojciech Jasiński, marszałek Mazowsza, Adam Struzik i posłanka Elżbieta Gapińska, która aktywnie włączyła się w zbiórkę pieniędzy na budowę pomnika. Na rozstawionej scenie wystąpiła też Monika Majewska, aktorka i piosenkarka, a prywatnie córka Elżbiety Gapińskiej.

– Cieszę się, że dziś odsłaniamy pomnik bohaterki Płocka – powiedział Andrzej Nowakowski podczas swojego wystąpienia. – Jestem szczęśliwy, że pośród mężczyzn związanych z miastem, obok mężów stanów i dowódców wojskowych, oddajemy hołd kobiecie, którą zna każdy płocczanin – dodał.

Przypomnijmy, Mira Zimińska-Sygietyńska to znana polska aktorka, reżyserka i długoletnia dyrektorka Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca “Mazowsze”. Artystka od dziecka była związana z teatrem – jej rodzice pracowali w płockim Teatrze Dramatycznym. Na scenie zadebiutowała jako siedmiolatka.

Pomnik Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej stanął na deptaku przed Muzeum Mazowieckim.

Zobacz nasze zdjęcia!

Podziel się:

1 komentarz

  1. Szkoda,że nie zaproszono Bogusława Kaczyńskiego, który także ma swój udział w zbiórce funduszy na pomnik i był zaprzyjaźniony z p.Mirą oraz Witolda Zapały, który przez ponad 40 lat był tancerzem i choreografem “Mazowsza” i bliskim współpracownikiem p.Miry. :(

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji