REKLAMA

Mateusz Szwoch zostanie na dłużej w Wiśle Płock

REKLAMA

Wisła Płock ogłosiła, że Mateusz Szwoch związał się z klubem kontraktem, obowiązującym aż do czerwca 2022 roku. W nowej umowie znalazła się opcja przedłużenia pobytu zawodnika w drużynie Nafciarzy o kolejny rok.

27-letni Mateusz Szwoch piłkarzem Wisły Płock ogłoszony został 17 maja 2018. Do zespołu dołączył na początku przygotowań do sezonu 2018/2019. W barwach Nafciarzy zadebiutował 22 lipca na inaugurację rozgrywek przeciwko Lechowi Poznań (1:2).

W czasie wrześniowej przerwy reprezentacyjnej Mateusz Szwoch doznał poważnej kontuzji, która wykluczyła go z gry na kilka miesięcy. Do pełnej dyspozycji zawodnik wrócił pod koniec marca 2019, a niewiele później zanotował pierwsze trafienie dla Nafciarzy w wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków (3:2).fot. Michał Łada

Dotychczas w Wiśle Płock Mateusz Szwoch rozegrał 52 spotkania, w których jego bilans wynosi 7 bramek i 5 asyst. Siedem punktów w klasyfikacji kanadyjskiej zaliczył w rozgrywkach 2019/2020, w których już nic nie stanęło na przeszkodzie, żeby został etatowym zawodnikiem pierwszego składu.

Mateusz Szwoch wystąpił bowiem w 33 z 35 meczów ligowych, a dwukrotnie musiał pauzować z powodu nadmiernej liczby żółtych kartek. Na niespełna dwanaście miesięcy przed końcem kontraktu postanowił przedłużyć go o rok. Oznacza to, że w naszym klubie pozostanie przynajmniej do 30 czerwca 2022 roku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU