REKLAMA

Marcel Woźniak opowie o Leopoldzie Tyrmandzie, „pisarzu o białych oczach”

REKLAMA

Z okazji Roku Tyrmanda Książnica Płocka zaprasza na spotkanie z Marcelem Woźniakiem. Autor książki „Tyrmand. Pisarz o białych oczach” przedstawi niezwykłą historię tego publicysty, obserwatora relacji międzyludzkich i krytyka komunizmu.

Książnica Płocka po raz piąty jest partnerem Festiwalu Kultury i Sztuki dla Osób Niewidomych organizowanego przez Stowarzyszenie De Facto. 24 września o godz. 17 w Mediatece eMka (Kościuszki 3b) odbędzie się spotkanie z cyklu „Książka na Festiwalu”.

– W Roku Tyrmanda proponujemy spotkanie z Marcelem Woźniakiem, autorem książki „Biografia Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć jest taka jak moje życie”. 14 października ukaże się kolejna książka jego autorstwa: „Tyrmand. Pisarz o białych oczach”, o niej m.in. będziemy rozmawiać podczas festiwalu – wyjaśnia Książnica Płocka.

Impreza niemal w całości odbywa się w tym roku w sieci, ale cykl poświęcony książce zostanie zrealizowany na żywo z udziałem publiczności oraz on-line (transmisja na profilu facebookowym Książnicy Płockiej). Wstęp jest wolny dla wszystkich. Bezpłatne wejściówki do odebrania w Mediatece, liczba miejsc ograniczona. Rezerwacja telefoniczna 24 262 00 87, 24 268 00 36.

– Leopold Tyrmand to przede wszystkim autor „Złego” i „Dziennika 1954”, ale my chcemy udowodnić, że nie można go tak szufladkować. Przypomnimy postać tego wybitnego pisarza, publicysty, bezlitosnego obserwatora relacji międzyludzkich, krytyka komunizmu i wszelkich wad ludzkich, arbitra elegancji, znawcy i popularyzatora jazzu w czasach, gdy muzyka ta uważana była za zło mogące zagrozić ładowi w państwie – opisuje Książnica Płocka.Zaproszony na festiwal Marcel Woźniak opowie o „odkrywaniu” Tyrmanda, podróży jego śladami, bezkompromisowości w opisywaniu innych ludzi, relacji między nimi, stosunku do władzy i konformizmu. Będzie dużo ciekawostek, nieznanych faktów, anegdot i zdjęć.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu Książnicy Płockiej „Zatrzymaj się, zaczytaj się” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU