REKLAMA

Lubicie grać w szachy? Tumska Wieża na drodze do dawnego prestiżu

REKLAMA

W 2021 roku udało się po raz drugi rozegrać turniej szachów szybkich Tumska Wieża. Po kilku latach przerwy, zawody odzyskują dawny prestiż na arenie krajowej.

Tumska Wieża, organizowana przez Płockie Towarzystwo Szachowe, była przez wiele lat jednym z kilku najbardziej prestiżowych turniejów szachów szybkich w Polsce. KSz Hetman Płock, nawiązując do pięknej tradycji, w 2020 roku (po ośmiu latach przerwy) reaktywował turniej.

PowiązaneTematy

Teraz ponownie udało się zaprosić szachistów z Polski i zagranicy do rywalizacji. W sumie ponad 40 zawodników mogło wziąć udział w wydarzeniu, dzięki sponsorowi generalnemu imprezy, PKN ORLEN.

– Poziom sportowy był wyjątkowo wysoki, walka była bardzo zacięta i wyrównana do ostatniej, dziewiątej rundy, a zawodnicy, którzy zajęli miejsca od drugiego do dziewiątego, uzyskali taką samą liczbę punktów i do ustalenia kolejności potrzebne były dodatkowe klasyfikacje – relacjonują organizatorzy.Do organizacji turnieju w znaczący sposób przyczynili się sponsorzy: SoftHard S.A. jako Sponsor Strategiczny, a także Społem PSS Zgoda, Fundacja Orlen Dar Serca, senator Marek Martynowski oraz producent napojów Wisła Energy Drink.

Zwycięzcą, z dorobkiem 7 pkt, został Mirosław Lewicki (LKSZ GCKiP Czarna), zdobywając oprócz nagrody finansowej niepowtarzalny puchar Tumskiej Wieży. Tuż za nim, z dorobkiem 6 pkt, uplasował się Marcin Steczek (TR-S Hetman Konin), a trzecie miejsce zajął Mirosław Grabarczyk (Hetman Płock).

 1. Mirosław Lewicki
  LKSZ GCKiP Czarna
 2. Marcin Steczek
  TS-R Hetman Konin
 3. Mirosław Grabarczyk
  KSz Hetman Płock
 4. Marek Chomczyk
  KSz ZUGZWANG Warszawa
 5. Kamil Szadkowski
  UKS Smecz Konin
 6. Mariusz Kowalczyk
  LKS PARK Starzenice
 7. Krzysztof Mądrawski
  ŻKSz Żary
 8. Rafał Kowalczyk
  LKS PARK Starzenice
 9. Krystian Jędryczka
  Płock
 10. DUCH, Mariusz Duch
  KSz Hetman Płock
fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU