Ligowa wygrana, teraz kierunek Zagrzeb!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Orlen Wisła pokonała kolejnego przeciwnika w lidze. Tym razem 37:25 z KPR Legionowo na własnej hali. Mecz bez emocji i wybitnych akcji, zwykłe ligowe zawody bez echa końcowego.

O tym meczu nie ma w sumie zbyt wiele do przekazania, ponieważ podopieczni Piotra Przybeckiego wyszli, zagrali i wygrali. Od pierwszej do ostatniej minuty była mocna kontrola tego, co działo się na parkiecie. Legionowo miało kilka fajnych akcji zespołowych, które jednak nie zawsze kończyły się celnymi rzutami. Warte zauważenia jest to, iż w płockiej drużynie zagrał po raz kolejny Krystian Wołowiec, który zdobył dwie bramki.

Wspomniany zawodnik kilka dni temu był już w gdańskim Wybrzeżu, dziś jest w Wiśle, a prawdopodobnie gdy do gry powrócą kontuzjowani, Krystian ponownie uda się do Gdańska.

Orlen Wisła Płock – KPR Legionowo 37:25 (21:12)

Wisła: Borbely, Morawski – Mihić 2, Duarte, Obradović 6, Ivić 5, Ghionea 3, Żabić 5, T.Gębala 3, M.Gębala 3, Krajewski 3, Daszek 1, Toledo 4, Wołowiec 2.

Kolejne spotkanie Orlen Wisła zagra w najbliższą niedzielęi będzie to mecz o bardzo poważnym ciężarze gatunkowym. To pierwsze ze spotkań w LM i obecnej edycji tych elitarnych rozgrywek, w którym płocka ekipa musi zapunktować, by realnie spoglądać w przyszłość. Przeciwnikiem będą mistrzowie Chorwacji PPD Zagrzeb. Drużyna bardzo niewygodna i doskonale przygotowana do gry w Europie. W pięknej hali, w której przyjdzie walczyć Wiśle, „padały” największe zespoły i ze zdecydowanie większą powtarzalnością, niż rywale Wisły w Orlen Arenie. Tam nie ma indywidualności, tam jest TEAM z prawdziwego zdarzenia, który na własnym terenie zrobi absolutnie wszystko, by wygrać.

Wisła, będąca obecnie w pewnego rodzaju dołku mentalnym, będzie miała idealną okazję, by oderwać się od ciężkich kilku ostatnich dni. Wisła właśnie teraz może pokazać, jak jest mocna. Warto dodać, że nadal w szeregach Wisły nie zagrają Marko Tarabochia i Dan Racotea, którzy planowani są do powrotu na mecz z Vive. Czy Wisła zda tak ciężki egzamin?

PPD Zagrzeb – Orlen Wisła Płock, 8 października o godz. 17.

Marek Wojciechowski

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji