REKLAMA

Książnica Płocka pojawi się na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów

REKLAMA

Narodowe Centrum Kultury wybrało projekt Książnicy Płockiej do zaprezentowania podczas Ogólnopolskiej Giełdy Projektów. To jedno z ważniejszych wydarzeń dla instytucji kultury.

15 i 16 października w Warszawie odbędzie X Ogólnopolska Giełda Projektów, coroczne wydarzenie organizowane przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z lokalnymi partnerami, które skierowane jest do wszystkich aktywnych przedstawicieli sektora kultury.

Głównym celem Ogólnopolskiej Giełdy Projektów jest umożliwienie wymiany doświadczeń pomiędzy lokalnymi liderami kultury. Co roku wydarzenie odbywa się pod innym hasłem przewodnim, tegoroczne brzmi „Animacja w sieci”.

Każda instytucja kultury czy organizacja, która w tym roku zrealizowała w sieci atrakcyjny projekt z zakresu animacji kultury, edukacji kulturowej lub zmuszona była przenieść swoje działania do sieci w czasie pandemii, mogła zgłosić swoją propozycję. Spośród nadesłanych 73 zgłoszeń komisja wybrała 16 najlepszych, najciekawszych, które zostaną zaprezentowane podczas sesji plenarnej. Wśród nich znalazł się zgłoszony przez Książnicę Płocką projekt „100 wyzwań na stulecie obrony Płocka”.

– Postanowiliśmy stworzyć projekt przypominający tamte wydarzenia, wykorzystując popularną formułę tzw. challengu. Do współpracy przy tworzeniu zadań zaprosiliśmy płockie stowarzyszenia, instytucje, organizacje, tak powstała lista stu wyzwań kreatywnych, umysłowych i sportowych. Projekt po wybuchu pandemii przenieśliśmy do sieci, by uczestnicy poznali znaczenie obrony miasta nie przez lekcje historii czy wykłady, tylko przez różnego rodzaju animacje, wymagające kreatywności, sprawności, wyobraźni – relacjonuje Książnica Płocka.Codziennie pojawiała się nowa odsłona albumu „100 dni do chwały” o wydarzeniach sprzed stu lat, zgodnie z datą w kalendarzu. Był też plakat zawierający „100 wyzwań na stulecie obrony Płocka”. Wyzwania mógł podjąć każdy, wybierając zadanie, zamieszczając w sieci dokumentację swych działań.

– Przy części zadań zamieszczono kody QR, które po zeskanowaniu przenosiły na stronę, gdzie było wiele ciekawostek związanych z podjętym wyzwaniem. Poza tym, co tydzień na FB Książnicy zamieszczamy film, w którym „rzucamy” wyzwanie płockim instytucjom, przedstawicielom władz, stowarzyszeniom, osobom indywidualnym. Działa to jak domino, bo nominowani po wykonaniu zadania nominują kolejnych, a swoje działania dokumentują w sieci zdjęciami lub filmami. Kolejne wyzwania będą pojawiać się na naszym FB do końca roku. Bardzo się cieszymy, że zgłoszony przez Książnicę Płocką projekt zyskał uznanie komisji i będziemy mogli podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi animatorami kultury – wyjaśnia Książnica Płocka.

Płocką bibliotekę reprezentować będzie dyrektor Joanna Banasiak. Inicjatywa Książnicy Płockiej pojawi się na sesji plenarnej pierwszego dnia Ogólnopolskiej Giełdy Projektów.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU