REKLAMA

Koniec przygody w Hiszpanii. Kibice zawidzeni

REKLAMA

Kibice nie kryją zawodu. Biało-czerwoni odpadli wczoraj z Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej w Hiszpanii. Polska przegrała z Węgrami 27:19 (10:9).

Polska zmierzyła się wczoraj z Węgrami. Przeciwnikiem trudnym i wymagającym. Fachowcy zgodnie twierdzili, że dużym zagrożeniem dla biało-czerwonych są świetni rozgrywający, a w ekipie aż roi się od gwiazd. Jak się później okazało, przypuszczenia okazały się prawdziwe.

Pierwsza część spotkania była wyrównana. Polacy, choć występujący głównie w roli drużyny goniącej wynik, nie wydawali się zespołem słabszym. Podopieczni Michaela Bieglera wyszli nawet w pewnym momencie na prowadzenie – niestety radość kibiców nie trwała długo. Do przerwy przegrywaliśmy z Madziarami różnicą jednej bramki. Pierwsza część spotkania pokazała, w jak dobrej dyspozycji jest nasz rywal. Prawdziwą gwiazdą okazał się Grego Ivancsik. To on trafiał do naszej bramki najwięcej razy.

Druga połowa zmieniła oblicze spotkania. To drużyna z Węgier zaczęła narzucać swoje tempo i przejęła kontrolę nad grą. Szyki Polakom krzyżowała agresywna obrona Madziarów, która skutecznie uniemożliwiała przygotowanie składnej akcji pozycyjnej. Rywal był dobrze zorganizowany, nie dawał wykorzystywać  sporadycznie popełnianych przez siebie błędów. Przewaga Węgrów rosła z minuty na minutę. Zawodziła nasza skuteczność, słabo spisywała się defensywa. Efekt? Porażka różnicą ośmiu „oczek” i pożegnanie z Mistrzostwami Świata w Piłce Ręcznej w Hiszpanii.

W składzie Polski wystąpili także zawodnicy Orlen Wisły Płock. Swą szansę dostali Marcin Wichary, który tym razem nie mógł uratować losów spotkania, Adam Wiśniewski i Michał Kubisztal (obaj trafili do węgierskiej bramki trzy razy). Na parkiecie pojawił się także Kamil Syprzak – choć jego rola w meczu była iście epizodyczna.Węgry – Polska 27:19 (10:9)

Polska: Szmal, Wichary – K. Lijewski, Wiśniewski, B.Jurecki , M.Jurecki, Kubisztal, Orzechowski, Jaszka, Bielecki, Grabarczyk, Bartczak, M. Lijewski, Syprzak.

Węgry: Mikler, Ivanscsik, Harsanyi, K.Nagy, L.Nagy, Zubai, Lekai, Schuch, Csaszar, Mocsai, Putics, Krivokapic, Szollossi

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU