Kolejny dzień dawcy szpiku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na płockiej politechnice ponownie odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku. Tegoroczna akcja została zorganizowana pod hasłem “Dwa Wymazy & Do Bazy”.

26 i 27 listopada po raz piąty na Politechnice Warszawskiej w Płocku odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku. W poprzednich akcjach na płockiej uczelni zarejestrowało się około 1200 potencjalnych dawców szpiku kostnego. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy współpracy Studenckich Ambasadorów Fundacji DKMS Polska. Udział w projekcie bierze 128 uczelni, a akcję poparli m.in. członkowie popularnego zespołu Curly Heads, którego liderem jest Dawid Podsiadło. – Idea dawstwa szpiku to wielka sprawamówi Dawid Podsiadło. – Dlatego i my w Curly Heads podpisujemy się pod nią obiema rękamidodają inni członkowie zespołu. – Robiąc dwa wymazy, i my wpisujemy się do bazy dawców DKMS Polska. Drodzy studenci, podczas tego projektu jesteśmy z Wami i kibicujemy Wam z całych sił – zaznaczyli muzycy.

Punkty, w których można zgłosić się jako dawca będą czynne od godz. 11 do 18.

Aby stać się potencjalnym dawcą, należy być ogólnie zdrowym, mieć pomiędzy 18 a 55 lat i ważyć minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja polega na rozmowie z osobą reprezentującą Fundację DKMS Polska, wypełnieniu formularza i pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki materiału genetycznego zostaną określone cechy zgodności antygenowej.

Zobaczcie zapowiedź filmową, którą przygotował jej organizator.

Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji