REKLAMA

Jutro zawyją syreny

REKLAMA

Jak podaje Urząd Miasta Płocka, jutro o godzinie 17 włączony zostanie system alarmowy. Będzie to jeden z elementów obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Obchody rozpoczną się o godz. 16 przy Płycie Nieznanego Żołnierza, gdzie stanie barykada powstańcza. Odbędzie się również pokaz mundurów i broni rekonstrukcyjnej z okresu II wojny światowej. O godz. „W” Płock zatrzyma się na minutę – zostanie wówczas włączony system alarmowy miasta, rozpocznie się także uroczysty apel harcerski dla upamiętnienia bohaterów sierpnia 1944.

Odwiedzający Stary Rynek będą mieli okazję zobaczyć od godz. 16.30 wystawę plenerową „Płocczanie w Powstaniu Warszawskim”, przygotowaną przez Stowarzyszenie im. 11 Grupy Operacyjnej NSZ. W Novym Kinie „Przedwiośnie” o godz. 17.30 wyświetlany będzie bezpłatnie film „Powstanie Warszawskie” według pomysłu Jana Komasy – w całości na podstawie materiałów z kronik filmowych nakręconych w sierpniu 1944 roku. Bezpłatne zaproszenia są do odbioru w kasie kina.Dzisiaj natomiast (31 sierpnia) o godzinie 18 odbędą się rocznicowe obchody „1944 – Na szańcach Warszawy” w Muzeum Mazowieckim. W programie: koncert chóru Vox Maiorum Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, „1944. Zapisane na taśmie filmowej” – prezentacja wspomnień płocczan, „miasto ruin” – projekcja trójwymiarowej animacji krótkometrażowej użyczonej przez Muzeum Powstania Warszawskiego, śpiewanie pieśni powstańczych z udziałem publiczności.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU