REKLAMA

Jest zbyt duże zagrożenie. Trwa ewakuacja mieszkańców ul. Gmury

REKLAMA

We wtorek późnym popołudniem podjęta została decyzja o ewakuacji mieszkańców ul. Gmury w Płocku, na osiedlu Borowiczki. Woda podeszła już do domów, w ciągu nocy jej poziom ma znacząco wzrosnąć.

Po godz. 17 we wtorek, 9 lutego otrzymaliśmy informację, że prezydent Płocka wydał zarządzenie o ewakuacji ludności i zwierząt z zagrożonych powodzią terenów osiedla Borowiczki przy ul. Gmury. Ewakuowani mieszkańcy będą kierowani do Bursy Płockiej przy ul. 3 Maja 35. Dotyczy to 115 osób, mieszkających przy tej ulicy.

Jak informuje Konrad Kozłowski z Referatu Informacji Miejskiej płockiego urzędu miasta, mieszkańcy mogą wyjeżdżać samodzielnie, przy wykorzystaniu własnych środków transportu.– Niezbędną ilość autobusów do ewakuacji pozostałej ludności zapewni Komunikacja Miejska Płock Sp. z o.o. – pojazdy zostały wysłane o godz. 17 na ul. Gmury. Transport osób niepełnosprawnych do Bursy Płockiej zapewni Rzecznik Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Płocka. Zwierzęta domowe ewakuowane będą do Schroniska dla Zwierząt w Płocku prowadzonego przez SUEZ PGK Sp. z o.o. Transport zapewni SUEZ PGK Sp. z o.o. – wyjaśnia Konrad Kozłowski.

Jednocześnie prezydent Płocka zobowiązał Komendanta Miejskiego Policji w Płocku oraz Komendanta Straży Miejskiej w Płocku do zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w trakcie ewakuacji, w miejscach zakwaterowania ludności ewakuowanej, a także ochronę pozostawionego mienia.

Fot. Urząd Miasta Płocka
Fot. Urząd Miasta Płocka
Fot. Urząd Miasta Płocka
Fot. Urząd Miasta Płocka
Fot. Urząd Miasta Płocka

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 10

 1. Mieszkaniec says:

  Wysłali jednego strażnika na pomoc a on stoi bezradnie a z tyłu dziwnie ma wypchane spodnie czyżby nie tylko wały puszczały

 2. Anonim says:

  Uuu

 3. Lysy says:

  Do wody trzeba po francusku nawijac łłiiiiii chrum łiiiii to się uspokoi

 4. Pytajnik says:

  Przeglądam już którąś z kolei relację z tego co się u was dzieje w związku z podtopieniami. Smutne jest to, że niektórzy ludzie zostali pozostawieni bez pomocy. Moim zdaniem w akcję ratowniczą zaangażowana jest zbyt mała ilość służb. Tymczasem w gotowości są setki strażaków, wyszkolonych i zgranych w mazowieckich Kompaniach Przeciwpowodziowych. Dlaczego ich się nie dysponuje?

 5. Anonim says:

  A po co ludzie tam się budują wiadomo że to teren zalewowy ale nie to wina prezydenta

 6. Kamil says:

  Osoby odpowiedzialne za taka sytuacje, ktora powtarza sie praktycznie co rok, powinny same wyniesc mieszkancow na plecach, a pozniej wrocic i zabezpieczyc ich majatek. A jesli tego tez nie potraficie, to powinno sie zlicytowac Wasze majatki na pokrycie szkod, ktore wyrzadziliscie ludziom Waszym nieudolnym rzadzeniem. Drogi i chodniki sa nie odsniezone. Podobno szukaja chetnych do pracy. Moze warto tam sprobowac swoich sil? Moze chociaz z tym sobie poradzicie?

  • Chcesz mieszkać na terenie zalewowym i mieć przystan says:

   pod chatą jak w majami? To na swoją odpowiedzialność. Taka sytuacja jest na gmurach co rok praktycznie, był czas sie dostosować

 7. Gg says:

  Zabrakło funduszy na zabezpieczenie ludzi bo kasa poszła na orlik bo jego kolesie z po muszą mieć pełno wymiarowe boisko bo nie mają gdzie dogadywać swoich przekrętów

 8. Anonim says:

  Najlepiej chwalić się panie prezydencie placem zabaw na radziwiu heh żal A gdzie odwodnienie bo jak deszcze padały to nie było jak wejść bo ceny plac zabaw zalany. Może by tak pan zadbał o dobro Wisły i ludzi mieszkających na ul.Gmury i mieszkańców radziwia hmmm.? A nie obiecywać cuda na kiju przed siadaniem na ciepły stołek i dupa rośnie.

  • Fik says:

   Trzeba sobie zadać pytanie czemu tam ludzie się buduja kto dał zezwolenie przecież każdy normalny człowiek wie że to teren zalewowy że wcześniej czy później Wisła wróci po swoje no ale to pewnie najmądrzejszy elektorat pisowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU