REKLAMA

Jesień pełna wrażeń z Książnicą Płocką

REKLAMA

Książnica Płocka przygotowała ciekawe propozycje na koniec września i październik. Odbędą się spotkania z Remigiuszem Grzelą, Małgorzatą Garkowską i Vincentem V. Severskim, a także „Weekend seniora z kulturą”.

Koniec września i październik będzie obfitował w wydarzenia dzięki Książnicy Płockiej, która przygotowała sporo interesujących propozycji.

Spotkanie z Remigiuszem Grzelą

30 września o godzinie 17 w Mediatece odbędzie się spotkanie autorskie z Remigiuszem Grzelą. Będzie to okazja, aby porozmawiać z utalentowanym polskim prozaikiem, poetą i dramaturgiem, autorem książki „Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska”.

Weekend seniora z kulturą

1 października Książnica Płocka zaprasza na „Weekend seniora z kulturą”. To ogólnopolska akcja, w której uczestniczy również Książnica. Celem projektu jest ułatwienie bezpłatnego dostępu do kultury dla osób 60+.

Dla chętnych Książnica Płocka przygotowała strefy tematyczne:  • „Smartfon? No problem!” – od godziny 17.00 do 18.00 Książnica zaprasza do strefy technologicznej, gdzie będą porady specjalistów dotyczące korzystania z telefonów komórkowych: ustawienia, Wi-Fi, aplikacje, zdjęcia, serwisy społecznościowe, bezpieczeństwo. Zajęcia zostaną zorganizowane w budynku Książnicy, w e-kątku, ul. Kościuszki 6, 09-402 Płock, tel. 24 268 77 22
  • „Proza, poezja, pokrzywy…” – o godzinie 18.00 w Mediatece „eMka” odbędzie się występ Teatru Remedium Uniwersytetu III Wieku przygotowany w oparciu o wybrane teksty literackie, poezję i prozę, według scenariusza Ewy Lilianny Matusiak, w reżyserii Henryka Jóźwiaka – Mediateka „eMka”, ul. Kościuszki 3b, tel. 24 268 00 15 lub 24 262 00 87.
  • „Apetyt na zdrowie” – w dalszej części wieczoru chwila dla zdrowia, czyli „Rzecz o jadalnych kwiatach, pysznych chwastach, smakowitych drzewach i błogosławionych kiszonkach” – pokaz, degustacja, przygotowywanie kiszonek, które uczestnicy zabiorą do domu – Mediateka „eMka”.

Spotkanie z Małgorzatą Garkowską

7 października o godz. 17.00 bibliotekarze zapraszają na spotkanie z płocczanką Małgorzatą Garkowską, autorką książek „Układanka z uczuć”, „Czego nie powiedziałam” oraz sagi „Dzwony o zmierzchu”, której akcja toczy się w Płocku lat 20. XX wieku – Książnica Płocka, sala kolumnowa, ul. Kościuszki 6.

Spotkanie z Vincentem V. Severskim

12 października godz. 17.00  odbędzie się spotkanie autorskie z Vincentem V. Severskim, pisarzem i byłym oficerem wywiadu. Jego powieści to fikcja z domieszką historii, które zdarzyły się naprawdę. Jest autorem dwóch serii szpiegowskich: „Nielegalni” („Nielegalni”, „Niewierni”, „Nieśmiertelni”, „Niepokorni”) i „Zamęt” („Zamęt”, „Odwet”, „Nabór”) oraz biografii „Christine. Powieść o Krystynie Skarbek”.

Spotkanie organizowane w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki sfinansowane ze środków Instytutu Książki – Książnica Płocka, Mediateka „eMka”, ul. Kościuszki 3b, telefon 24 268 00 15.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU