REKLAMA

Jak uratować innym życie? Można zrobić to przy płockiej Farze

REKLAMA

Krew to najcenniejszy lek, którego jest wciąż za mało. Za tydzień na terenie płockiej Fary będzie można pomóc ocalić komuś życie.

27 lipca od godziny 10 do 14 na terenie Kościoła Farnego w Płocku odbędzie się akcja „Audiokrew”. Podczas wydarzenia nie tylko będzie można oddać krew, ale też zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego.

– A gdyby tak znaleźć bliźniaka genetycznego? Nic skomplikowanego! Wystarczy chęć i patyczek, krótkie badanie i rejestracja. Gdzieś na świecie może ktoś potrzebuje właśnie Twojego szpiku! Podziel się, to proste, ale bardzo, bardzo szlachetne – zachęcają organizatorzy.

Pomysł powstał podczas spotkania Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział w Płocku. Akcję wymyślił Kamil Sawicki, klub nawiązał również współpracę ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej oraz z Rzymskokatolicką Parafią Św. Bartłomieja w Płocku popularną „Farą”.Zbiórka krwi ma nie być jednorazową akcją – zgodnie z planem, wydarzenie ma odbywać się co roku. W akcji oddawania krwi mogą wziąć udział osoby od 18. do 65. roku życia, a w przypadku rejestracji jako dawca szpiku, do 55. roku życia.

Akcję wspiera: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej, Akademickie Stowarzyszenie „Ambitni w Działaniu”, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Wodociągi Płockie, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS Sp. z o.o., NoveKino Przedwiośnie Płock.

Czas i miejsce akcji: 27 lipca w godzinach 10-14, parafia św. Bartłomieja – Fara, ul. Kazimierza Wielkiego 1 Płock.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU