REKLAMA

„Gotuj z Seniorem” – pierwszy klaps już za uczestnikami

REKLAMA

Rozpoczęły się nagrania do płockiego programu telewizyjnego „Gotuj z Seniorem”. W 12 odcinkach zaprezentowani zostaną seniorzy, którzy wraz z przedstawicielem młodzieży i gościem specjalnym ugotują pyszny posiłek. To wyjątkowy projekt, mający na celu pokazanie potrzeb najstarszej części społeczeństwa, ale i zapobieganie zjawiskom alienacji seniorów.

16 lipca w pięknej scenerii „Karczmy pod Strzechą” uczestnicy programu „Gotuj z Seniorem” usłyszeli pierwszy klaps. Od rana trwały przygotowania, rozstawiano oświetlenie, sprzęt, kamery. Na planie pojawili się uczestnicy pierwszego odcinka, w tym dyrektor delegatury urzędu marszałkowskiego Tomasz Kominek, czy Damian Krażewski – młody iluzjonista z Płocka. Była też pani Beata – gospodyni odcinka oraz mnóstwo osób do pomocy.

Bo pracy było naprawdę dużo. W końcu ugotować trzeba było dla około 30 osób (zaproszonych gości i ekipy). Jakie panowały nastroje? – Nie ukrywam, że trochę się stresuję – mówił nam przed nagraniem prowadzący i pomysłodawca „Gotuj z Seniorem” Jacek Strzeszewski. – Mamy lekką „obsuwę” czasową, mam jednak nadzieję, że wszystko pójdzie nam sprawnie. Damy radę – dodał optymistycznie.

A jak bohaterka odcinka? – Oczywiście gotowa – zdecydowanie powiedziała pani Beata. – Przepisu nie musiałam się uczyć, bo wszystko mam w głowie. To całe lata praktyki i gotowanie z sercem – przyznała gospodyni pierwszego odcinka, dodając, że lubi gotować dla małej ilości osób, natomiast w programie musiała przygotować dania dla kilkudziesięciu osób.

Zupełnie stresu nie było natomiast widać po najmłodszym uczestniku, iluzjoniście Damianie Krażewskim. – Jest to dla mnie coś zupełnie nowego, zobaczymy, czy czary mi pomogą – śmiał się. – Stresu faktycznie nie ma, może pojawi się jak zaczniemy nagrywać i gotować – stwierdził magik. Obiecał, że będzie dużo magii. – Albo Maggi – żartowali stojący obok Jacek Strzeszewski i Tomasz Kominek.

Ten ostatni był nieco zdenerwowany, kiedy dowiedział się, że ma przygotować indyka. Okazało się jednak, że… to wkręt prowadzącego program.

– Humor, jak widać dopisuje – uśmiechał się płocki radny. – Wszystko jest tak, jak być powinno. Stół wygląda pięknie i smakowicie nawet przed nagraniem. Miejmy nadzieję, że dobrze zintegrujemy się z seniorkami, które mają dużo większe doświadczenie w gotowaniu. Choć już nie jestem na tym etapie, żeby przypalić wodę, rozróżniam nawet kurczaka od kaczki, a jajko sadzone od jajecznicy. Przygotowałem się pilnie – śmiał się Tomasz Kominek.Zaznaczył, że przy tak znakomitym wsparciu na pewno wszystko będzie smaczne. – Mam nadzieję, że przydamy się przynajmniej do ogólnego przygotowania wszystkich dań – podsumował.

I ruszyły nagrania, które trwały przez wiele godzin i wymagały od uczestników dużej dozy skupienia oraz… cierpliwości. To, co na ekranie oglądamy przez pół godziny, przygotowywane jest dużo dłużej. Mimo tego, na planie nie brakowało żartów, śpiewów, a nawet… tańców.

Jak ocenia pierwszy odcinek prowadzący Jacek Strzeszewski?

– Jestem bardzo zmęczony, ale jednocześnie bardzo szczęśliwy. To był długi dzień, jednak założenia programu zostały spełnione w stu procentach. Cieszę się z obecności młodszych podkuchennych – Bogusi i Tereski, oraz niesamowitego starszego podkuchennego, Damiana. Ich determinacja spowodowała, że przyspieszyliśmy tempo i wydaliśmy wszystkie potrawy prawie na czas. Dzieciaczki ze studia DreamLike urzekły mnie, podobnie jak Zachęciaki z „like’ami”. To było coś wyjątkowego i niesamowitego. Zaczęliśmy z wysokiego „C”, a teraz duże wyzwanie przede mną, aby kolejne odcinki nie były gorsze – podsumował Jacek Strzeszewski.

Przypomnijmy, że premierę cyklu „Gotuj z Seniorem” zaplanowano na 3 sierpnia br. o godz. 17 w płockiej telewizji lokalnej PTV, a także na social mediach programu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU