Dzieci walczą o czyste trawniki w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W poniedziałek na osiedlu Podolszyce Północ, na terenie Miejskiego Przedszkola nr 37 “Tęcza”, odbyło się kolejne spotkanie w ramach kampanii społecznej “Trawnik dla dzieci – kupy do śmieci”. Przypomnijmy, że od połowy kwietnia w całym mieście odbywają się w tej sprawie spotkania z dziećmi ze szkół podstawowych i przedszkoli.

7 maja w MP nr 37, czyli popularnej “Tęczy”, odbyło się kolejne spotkanie w ramach kampanii społecznej “Trawniki dla dzieci – kupy do śmieci”. Strażnicy miejscy wraz z przedszkolakami przemaszerowali po terenie otaczającym przedszkole i wbili tabliczki wykonane przez młodych ludzi, które zwracały uwagę na potrzebę sprzątania po czworonogach.

fot. Wiktor Pleczyński

Strażnicy miejscy zwrócili podczas spotkania uwagę, że kupy nie tylko mogą być nieprzyjemną niespodzianką, powodującą konieczność czyszczenia butów. Prowadząca spotkanie podkreśliła, że odchody to siedliska niebezpiecznych bakterii, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Niesprzątnięcie odchodów po swoim czworonogu można też przypłacić mandatem o wysokości nawet 500 zł.

Wychodząc na spacer ze swoim pupilem, trzeba przestrzegać przepisów. Zgodnie z prawem, należy psy wyprowadzać na smyczy lub w kagańcu, a w przypadku ras uznanych za niebezpieczne – na smyczy i w kagańcu. Gdy psy już załatwią swoje potrzeby, trzeba natychmiast po nich posprzątać.

fot. Wiktor Pleczyński

Akcja trwa od 16 kwietnia, wydarzenie w “Tęczy” jest jednym z wielu. Dotychczas podobne spotkania miały miejsce w: szkołach podstawowych nr 2, 22, 17, 11 oraz przedszkolach nr 5, 27, 19 i 4. Podsumowanie akcji zaplanowano na 8 czerwca o godzinie 10 w auli ratusza w Płocku.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji