Drugie życie kostki z Kolegialnej

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Podczas remontu ul. Kolegialnej, po sfrezowaniu nawierzchni jezdni została odsłonięta kostka brukowa. Jak informuje MZD, bazaltowa kostka zyska drugie życie – zostanie wydobyta, zinwentaryzowana i zmagazynowana, a w przyszłości będzie mogła być ponownie wykorzystana na Starym Mieście.

Nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja, gdzie konkretnie zostanie powtórnie wykorzystany bazaltowy bruk. Zdecyduje o tym prezydent Płocka po konsultacji z Miejskim Konserwatorem Zabytków. Pojawiły się propozycje, aby zabytkową kostkę wykorzystać na odcinku ul. Piekarskiej. Mógłby w ten sposób powstać deptak, prowadzący ze Starego Rynku do pomnika księcia Bolesława III Krzywoustego, który ma stanąć w lipcu w pobliżu Kościoła św. Bartłomieja (Fary).

MZD zapewnia, że odzyskiwanie kostki brukowej nie powinno mieć wpływu na termin zakończenia prac na ul. Kolegialnej, który wg harmonogramie robót przewidywany jest na 9 lipca.

Od 1 stycznia 2012 r. obowiązuje Zarządzenie Nr 581/11 Prezydenta Miasta Płocka, które wprowadza zasady gospodarki materiałami rozbiórkowymi, pochodzącymi z inwestycji, prowadzonych przez Gminę Miasto Płock w pasach drogowych płockich ulic. Zarządzenie to w sposób szczegółowy określa zasady i zakres odpowiedzialności wykonawcy robót w zakresie odzyskania, zabezpieczenia i przekazania do zmagazynowania odzyskanych materiałów. Na przykład z odzyskanych płyt chodnikowych z al. Armii Krajowej został wykonany remont chodników m. in. na osiedlach Winiary i Radziwie. Destrukt asfaltowy, pochodzący ze sfrezowania ul. Obrońców Płocka i Kolegialnej wykorzystano m.in. do utwardzenia dróg gruntowych na osiedlu Ciechomice.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji