REKLAMA

Chcecie pływać i nurkować? Ruszają ponownie darmowe lekcje z WOPR i ORLENEM

REKLAMA

Już po raz szósty PKN ORLEN wspólnie z WOPR zapraszają mieszkańców Płocka na bezpłatne lekcje pływania. Tradycyjnie, nabór przeznaczony jest dla uczniów płockich szkół podstawowych z klas 4-8 oraz osób powyżej 40. roku życia.

Ratownicy WOPR Płock, dzięki wsparciu finansowemu PKN ORLEN, kontynuują darmowe lekcje pływania na płockiej Podolance. Zajęcia rozpoczną się w październiku br. i potrwają do czerwca przyszłego roku. Rekrutacja na bezpłatne lekcje pływania potrwa od 7 do 12 października br.

Podczas szóstej edycji projektu „Bezpłatne lekcje pływania”, podobnie jak przy poprzednich akcjach, osoby, które nie potrafią pływać, nauczą się tego pod opieką instruktorów płockiego WOPR. Zajęcia na basenie będą obejmowały nie tylko naukę pływania, ale także poznanie podstawowych zasad pomocy i ratownictwa w akwenach wodnych.

Dzieci oraz osoby dorosłe (przedział wiekowy „40+”), które chcą wziąć udział w projekcie będą musiały wypełnić stosowną deklarację uczestnictwa (do pobrania ze strony WOPR www.woprplock.pl) i dostarczyć dokument do biura WOPR Płock (09-402 Płock, ul. Wyszogrodzka 1a) lub przesłać skan na adres mailowy: zgloszenia@woprplock.pl (o kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń).W pięciu dotychczasowych edycjach „Bezpłatnych lekcji pływania” wzięło udział ponad 500 mieszkańców Płocka. Lekcje odbywały się trzy razy w tygodniu w 20-osobowych grupach. Zgodnie z założeniami projektu, po rocznym cyklu basenowej edukacji każdy z uczestników potrafił przepłynąć dowolnym stylem dwie długości basenu rekreacyjnego, przepłynąć pod wodą (bez wynurzania) co najmniej pięć metrów oraz pokonać przynajmniej jedną długość basenu tylko przy pomocy pracy nóg.

„Bezpłatne lekcje pływania” częścią działań realizowanych przez Koncern w ramach projektu „ORLEN dla Płocka”. W trakcie wakacyjnych miesięcy w tym roku PKN ORLEN wraz z płockim WOPR po raz szósty zorganizował strzeżone kąpielisko do wodnej rekreacji nad jeziorem w pod płockiej Grabinie. Nad bezpieczeństwem plażowiczów przez całe wakacje czuwali ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Płocka. W jednym z dni weekendowych w lipcu 2021 roku na plaży „Patelnia” w Grabinie wypoczywało blisko 5000 ludzi. Łącznie w lipcu i sierpniu br. plażę „Patelnia” odwiedziło ponad 60 tysięcy osób.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 1

  1. Joanna says:

    Szkoda,że tylko dla mieszkańców Płocka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU