REKLAMA

Borowiczki zabezpieczają się przed powodzią

REKLAMA

Jak informuje ratusz, w rejonie Borowiczek rozpoczęły się roboty przygotowawcze, które mają oczyścić teren i przygotować trasy pod przyszłe budowle hydrotechniczne.

Inwestycja ma podnieść bezpieczeństwo powodziowe na osiedlu. Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Poprawa stanu technicznego i bezpieczeństwa powodziowego stopnia wodnego Włocławek” – pakiet nr 2, w którym ma być wykonana: rozbudowa zapory bocznej Borowiczki, wałów wstecznych rzeki Słupianki i lewego wału rzeki Rosicy. Za realizację projektu odpowiedzialny jest Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Na początku lutego w Płocku został ogłoszony alarm przeciwpowodziowy. Podniesienie się poziomu rzeki było spowodowane spływającymi wodami z opadów i roztopów oraz tworzącymi się zatorami lodowymi. W rejonie osiedla Borowiczki stany alarmowe zostały przekroczone prawie o 1,5 m. Właśnie dlatego to dość istotna inwestycja, dzięki której rzeka nie będzie stwarzać zagrożenia powodziowego.W kwietniu ubiegłego roku podczas konferencji popowodziowej w płockim ratuszu został zainicjowany Program Bezpieczeństwa Powodziowego w Dorzeczu Wisły Środkowej, którego celem jest koordynacja działań administracji rządowej i samorządowej. Biorą w nim udział najważniejsze instytucje, odpowiadające za bezpieczeństwo powodziowe oraz wojewodowie i samorządowcy z województw leżących w dorzeczu Wisły Środkowej. W pracach uczestniczy również prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU