REKLAMA

Blisko czterokrotnie więcej pieniędzy z Orlenu dla Wisły Płock

REKLAMA

Jak informuje płocki koncern, PKN ORLEN znacznie zwiększa w nowym sezonie wsparcie finansowe dla Wisły Płock. Spółka została w ten sposób Sponsorem Strategicznym Klubu. Zgodnie z nową umową, piłkarze otrzymają wzrost sumy gwarantowanej, a także dodatkowe premie za osiągane wyniki. Łącznie więc płocki klub będzie miał zagwarantowany niemal czterokrotny wzrost środków ze strony PKN ORLEN w stosunku do poprzednich sezonów.

Tę maksymalną kwotę dofinansowania, wyższą o niemal 178% w stosunku do poprzedniej, Wisła Płock otrzyma, jeśli osiągnie poszczególne cele, w tym określone miejsce w sezonie zasadniczym, frekwencję kibiców na stadionie przy ul. Łukasiewicza oraz zdobycie Pucharu Polski. Zakładana jest także możliwość wypłacenia poza umową dodatkowych premii dla sztabu i zawodników, jeśli drużyna zdobędzie tytuł Mistrza Polski.

PowiązaneTematy

Jak tłumaczą w Orlenie, decyzja koncernu jest wyrazem społecznego zaangażowania w potrzeby lokalnej społeczności oraz odpowiedzią na oczekiwania kibiców płockiego Klubu.

– Postąpiliśmy zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Zweryfikowaliśmy przebieg dotychczasowej współpracy i nasze wymagania. Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu umowy z Klubem oraz zwiększeniu finansowania na jego dalszy rozwój. Chciałabym podziękować całemu sztabowi szkoleniowemu oraz każdemu z zawodników za to, że przynoszą dumę naszemu miastu – podkreśliła Wioletta Kulpa, kierownik Działu Sponsoringu Społecznego i CSR w PKN ORLEN, po podpisaniu listu intencyjnego dotyczącego dalszej współpracy. – PKN ORLEN z dumą wspiera lokalne projekty służące mieszkańcom Płocka, w tym z zakresu sponsoringu sportu. Jako partner, jesteśmy obecni zarówno w sporcie młodzieżowym, amatorskim, jak i zawodowym – dodała Wioletta Kulpa.

Wioletta Kulpa, kierownik Działu Sponsoringu Społecznego i CSR w PKN ORLEN i Jacek Kruszewski, prezes Wisły Płock, fot. archiwum PKN ORLEN

– Podpisanie kolejnej umowy z PKN ORLEN wywołuje niemałe emocje. Dla nas, jako klubu, to duży powód do dumy, że największa firma w naszym kraju jest głównym sponsorem Wisły Płock. Także dzięki wsparciu Koncernu przez ostatnie dwa lata wykonaliśmy duży postęp i to nie tylko pod względem sportowym. Dlatego też cieszę się, że PKN ORLEN docenia dotychczasową współpracę z klubem. Korzystając z okazji w imieniu pracowników naszego klubu oraz wszystkich sympatyków Nafciarzy, serdecznie dziękuję władzom Koncernu i osobom, które miały swój udział w tym, że PKN ORLEN nadal będzie grał z Wisłą Płock – dodał Jacek Kruszewski, Prezes Zarządu WISŁA PŁOCK S.A.Przypomnijmy, że PKN ORLEN wspiera płocki sport nie tylko w zakresie drużyn czy rozgrywek. Jeszcze w 2007 r. Spółka przekazała miastu Płock Stadion im. Kazimierza Górskiego z całą modernizowaną na bieżąco infrastrukturą i zapleczem sportowym. Wówczas to wycena obiektu przez ekspertów sięgała ok. 16,5 mln zł netto. Do miasta od Spółki trafiło także 100% akcji Wisły Płock. Idea wzbogacenia miejskiej infrastruktury sportowej o stadion przy ul. Łukasiewicza pojawiła się już w 2006 roku, a dzięki dobrej współpracy z ówczesnymi władzami Płocka została sformalizowana rok później.

PKN ORLEN to także sponsor strategiczny hali widowiskowo – sportowej ORLEN Arena, w której swoje mecze rozgrywają szczypiorniści ORLEN Wisły Płock. Zdaniem obserwatorów to imponujący obiekt, który stał się jedną z najważniejszych wizytówek miasta i stanowi doskonałe miejsce dla organizacji wielkich wydarzeń sportowych, kulturalnych i wystawienniczych.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 12

 1. chłop says:

  A kto to jest ta tłusta krowa? Czy to nowy prezes Orlenu?

 2. patryota says:

  Zbliżają się Wybory i PiSdoyebcy przekupują tępych kiboli żeby bydło głosowało na Kulpę i jej bandę. Lepiej by to przeznaczyli na obwodnicę która jest dla nich głównie albo na służbę zdrowia. Na zaćmę czeka się już 4,5 roku.

 3. wini says:

  Brawo, W.Kulpa rules.
  Gdyby był Prezes Orlenu z Płocka to może więcej dla miasta można by było załatwić. (Jasińskiego pomijam)

  • Xyz says:

   Acha dla Płocka załatwić, Orlen nie jest Płocka ale Płock bez Orlenu nie istnieje Za akcję Orlenu pół miasta balowalo, akcje dostali pracownicy Orlenu a jakim prawem każdemu obywatelowi RP się należą

 4. Joanna says:

  Wisła potrzebowała takiego wsparcia, gratulacje

 5. Todus24 says:

  Tylko wisla daj im w Wawie a my smrody

 6. Mumio says:

  PiS Kulpa + PiS ORLEN = Sponsor PiS ???
  Trochę to dziwne ??? Nie sądzę. Wybory na prezydenta miasta się zbliżają, to sobie „pomogli” ….

 7. WR says:

  w jaki sposób 178% to jest 4-krotnie więcej?

 8. X says:

  czyli lada dzień kolejna podwyżka paliwa

  • Lolo says:

   Za ryżego ojro było po 5PLN a benzyna za prawie 6. Strzelałaś(eś) wtedy z japy?

 9. Stefan Mucha says:

  No i gratulacje za skuteczność w negocjacjach dla prezesa Wisły. Utargować taką kwotę od sponsora to sukces! Powodzenia w lidze. Teraz macie wszystko w swoich rękach, ups! Raczej nogach

  • Lolo says:

   a 4M ojro za Recę…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
 • %d bloggers like this: