REKLAMA

AutoFara 2016 już za nami

REKLAMA

W niedzielę, 10 kwietnia, odbyła się trzynasta edycja akcji „AutoFara”. Tradycyjnie w płockiej farze została odprawiona Msza Św. w intencji kierowców i osób tragicznie zmarłych w wypadkach drogowych, zostały również poświęcone pojazdy, które licznie zgromadziły się na Starym Rynku.

To już płocka tradycja – wiosną kierowcy z Płocka i okolic udają się przed farę, gdzie zostają poświęcone ich pojazdy. Na placu wokół kościoła święcone są motocykle, a na ulicy przed bramą do kościoła – samochody.

PowiązaneTematy

Tak też było i w pochmurny, deszczowy dzień 10 kwietnia. Kierowcy otrzymali pamiątkowe obrazki ze św. Krzysztofem, patronem kierowców, a podczas święcenia pojazdów zbierano datki na wakacyjne wyjazdy dla ministrantów i harcerzy.– Niech będzie to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach! – zapraszał przed wydarzeniem proboszcz ks. Wiesław Gutowski. – Niech modlitwa do św. Krzysztofa, lub jego obrazek w naszych pojazdach, zobowiązują nas zawsze do czynów miłości, bo ona musi kierować naszym chrześcijańskim życiem, także naszym poruszaniem się po drogach! – dodał.