Alarm przeciwpowodziowy w podpłockich gminach

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Poziom wody w Wiśle ciągle wzrasta i pod Płockiem osiągnął już poziom alarmu przeciwpowodziowego. Jak na razie alarm ten ogłoszono w siedmiu gminach.

Poziom wody w Wiśle o godz. 10 wynosił 490 cm w Kępie Polskiej i 561 cm w Wyszogrodzie. Dla Kępy Polskiej stan ostrzegawczy to 450 cm, alarmowy – 500. Dla Wyszogrodu odpowiednio 500 i 550 cm.  Jak poinformowała Dagmara Kobla, rzeczniczka prasowa starostwa powiatowego, w związku z przekroczeniem stanów alarmowych na Wiśle, starosta ogłosił alarm przeciwpowodziowy dla gmin i miast Wyszogród oraz Gąbin, a także dla gmin: Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice, Nowy Duninów.

Przeczytaj także: Poziom Wisły nadal w górę

Alarm przeciwpowodziowy obowiązuje od 17 lutego od godziny 15 do odwołania. Mieszkańcy Dobrzykowa, Troszyna Polskiego, Juliszewa, Wiączemina Polskiego Wiączemina Nowego i Piotrkowa zostaną poinformowani o alarmie przy pomocy zintegrowanego systemu powiadamiania. Starosta zobowiązuje burmistrzów i wójtów gmin do monitorowania sytuacji oraz do regularnego informowania o podjętych działaniach.

Do okolic Płocka dotarły także lodołamacze, które kontynuują swoją akcję na rzece. W naszym mieście nie zostały jeszcze przekroczone stany alarmowe, więc nie ma zagrożenia powodziowego. Służby non stop prowadzą monitoring poziomu wód.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji