Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych

W dniach 4-5 czerwca 2016 r. WOPR Płock organizuje Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych. Będzie to Święto sportów motorowodnych rozgrywanych w Płocku pod patronatem Prezydenta Miasta Płocka Pana Andrzeja Nowakowskiego.

Poza wymiarem czysto sportowym impreza ma na celu propagowanie bezpiecznych form spędzania czasu na wodzie, ze szczególnym uwzględnieniem sprzętu motorowodnego. Należy mieć świadomość, ze będzie to jedna z największych imprez jakie odbędą się w Płocku w 2016 r.

Na płockie zawody stawi się czołówka polskich zawodników, startujących także z sukcesami w imprezach rozgrywanych w Europie i zawodach rangi światowej.

Wspólny start całej grupy skuterów, ryk silników o mocach nawet do 500 KM, fontanny wody i fale, rozbijane przez mknące z dużymi prędkościami skutery, zapewnią przybyłym widzom niesamowite emocje. Najszybsze maszyny będą w stanie rozpędzić się nawet do 140 km/h. Zawody komentowane przez profesjonalnego spikera można będzie obserwować z płockiego molo, plaży oraz ze skarpy wiślanej.

W sobotę i niedzielę rozegrane zostaną biegi w różnych klasach a zawodnicy będą mieli do pokonania wytyczoną kolorowymi bojami, urozmaiconą slalomami i ostrymi nawrotami trasę – można być pewnym, że będzie dochodziło do wielu zaciętych pojedynków.

W zawodach wystartuje ponad 50 zawodników rywalizujących w różnych kategoriach wiekowych i sprzętowych.
Ponieważ w tym samym czasie w Płocku organizowany będzie min. DriftMasters GP czy Jarmark Tumski, dlatego też organizatorzy imprezy spodziewają się wielu kibiców.
Zawody rozegrane zostaną na Wiśle w pobliżu płockiego molo.

|||::
Płock, Rybaki 10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.