REKLAMA

Płocki Powiatowy Uniwersytet Trzeciego Wieku świętuje pięć lat działalności [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Płocki Powiatowy Uniwersytet Trzeciego Wieku świętował piątą rocznicę istnienia. Uroczystość uświetnił występ Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze.

Płocki Powiatowy Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Mariusza Bieńka 14 listopada świętował jubileusz 5-lecia istnienia. Uroczystości zostały połączone z inauguracją roku akademickiego. Na wydarzeniu w Teatrze Dramatycznym w Płocku zjawiły się setki studentów z terenu całego powiatu płockiego.

PowiązaneTematy

Z inicjatywą utworzenia uniwersytetu wyszedł obecny Wicemarszałek Sejmu RP Piotr Zgorzelski. Projekt wsparli Andrzej Barciński oraz Wiesław Żmuda, którzy są związani z założeniem jednej z pierwszych lokalnych społecznych jednostek oświatowych – Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Małej Wsi. Obecnie Andrzej Barciński jest Prezesem Zarządu Stowarzyszenia SKT STO 168 w Małej Wsi, które jest oficjalnym założycielem PPUTW, a Wiesław Żmuda Wiceprezesem.

– Płocki Powiatowy Uniwersytet Trzeciego Wieku to jedna z najważniejszych społecznych inicjatyw w powiecie płockim. Integruje środowisko seniorów, ale też jest przykładem, że zawsze jest dobry czas na to, aby się rozwijać i się uczyć. Ten uniwersytet też pozwala seniorom realizować marzenia i pasje. Nie mniej istotny jest aspekt społeczny, tworzenia okazji i możliwości do spotkania się z drugim człowiekiem – mówił Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz.

Zaangażowany w powstanie uniwersytetu był również Starosta Płocki śp. Mariusz Bieniek. Swoim przykładem zachęcił burmistrzów oraz wójtów z regionu do przyłączenia się do projektu. Aby upamiętnić zasługi tragicznie zmarłego starosty dla Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, od tego roku nosi on jego imię.– Formuła Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku się bardzo dobrze sprawdza, jak widać po tłumach uczestniczących, jest co raz więcej chętnych. To jest znak czasu, dlatego, że dzisiaj ludzie starsi są aktywni, chcą realizować swoje pasje i marzenia. Część z nich nadal chce pracować zawodowo. Uniwersytet jest takim miejscem integracji i realizacji siebie w życiu. Bardzo się cieszę i oczywiście samorząd województwa pomaga w tym procesie i go wspieramy. Mamy już tych uniwersytetów na poziomie województwa ponad sto i będziemy wspierali powstawanie kolejnych – mówił Marszałek Adam Struzik.

W uroczystościach jubileuszowych wzięli udział: Wicemarszałek Sejmu RP Piotr Zgorzelski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Iwona Sierocka, Prezes Krajowej i Mazowieckiej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz, Członkowie Zarządu Powiatu Bogdan Banaszczak i Apolinary Gruszczyński, Wiceprzewodniczące Rady Powiatu w Płocku Magdalena Woja i Ewa Kowalak, Radni Powiatu Płockiego Elżbieta Jachimiak i Paweł Jakubowski, Dyrektor płockiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tomasz Kominek, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku Małgorzata Bombalicka, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku Karolina Koper, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Płocku Małgorzaty Struzik.

Wykład inauguracyjny wygłosił prof. Władysław Teofil Bartoszewski, który w swoim wystąpieniu nawiązał między innymi do słynnej wypowiedzi swojego ojca Władysława Bartoszewskiego, że warto być uczciwym i przyzwoitym. Po refleksyjnym wykładzie odbyło się wręczenie indeksów i legitymacji nowym studentom PPUTW.

Zwieńczeniem uroczystości był fantastyczny występ Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, a po nim pyszny jubileuszowy tort.

Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU