REKLAMA

Płocki kickboxer wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski

REKLAMA
fot. LKS „Puncher” Płock

Płocki kickboxer Rafał Dobies wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski podczas turnieju w Jarosławiu. Druga reprezentantka LKS „Puncher” Płock Sandra Sujecka wywalczyła piąte miejsce podczas debiutu w zawodach tej rangi.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule kick-light juniorów, seniorów i mastersów zorganizowano w Jarosławiu na Podkarpaciu. W turnieju wzięło udział 305 zawodników i zawodniczek z 74 klubów z całej Polski, w tym zawodnicy z klubu LKS „Puncher” Płock.

Pod płockimi barwami w kategorii: wiekowej juniorów i wagowej -55 kg wystartowała Sandra Sujecka. Był to dla niej debiut w tej rangi zawodach. Natomiast w kategorii seniorów i wagowej -79 kg wystartował utytułowany zawodnik Rafał Dobies.

Płocczanka rozpoczęła zawody od zwycięstwa przez walkower z ubiegłoroczną brązową medalistką juniorek w pełno kontaktowej, ringowej formule low-kick). Następnie kickboxerka LKS „Puncher” Płock zmierzyła się z bardziej doświadczoną ubiegłoroczną brązową medalistką juniorek młodszych w ringowej formule full-contact.

Tym razem jeszcze, mimo dobrej i ambitnej postawy Sandra Sujecka musiała uznać wyższość rywalki. Zawodniczka ostatecznie zajęła dość wysokie V miejsce i zdobyła pierwsze punkty w SSM (Systemie Sportu Młodzieżowego).fot. LKS „Puncher” Płock

Rafał Dobies jako ubiegłoroczny wicemistrz Polski seniorów, zgodnie z regulaminem został rozstawiony z ubiegłorocznym mistrzem Polski na dwóch końcach drabinki i wolnymi losami zostali przeniesieni do kolejnego etapu drabinki, gdzie oczekiwali na rozstrzygnięcia, by móc stoczyć swoje walki ćwierćfinałowe.

Płocczanin w pierwszej walce zmierzył się z ubiegłorocznym mistrzem Polski juniorów w kick-light i pointfighting oraz wicemistrzem Polski juniorów light-contact. Walkę tę wygrał jednogłośnie na punkty 3:0. Zawodnik LKS „Puncher” Płock niespodziewanie przegrał kolejną półfinałową potyczkę, pomimo dobrej, twardej walki.

Zawodnik, który wygrał z Rafałem Dobiesem, wszedł do finału, który również jednogłośnie wygrał i został wybrany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski Seniorów bez podziału na kategorie wagowe. Na szyi reprezentanta klubu LKS „Puncher” Płock tym razem zawisł brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów Kick-light.

Wyjazd na zawody był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2023 r.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU