REKLAMA

Płock otrzyma dzisiaj nagrodę za wyremontowane nabrzeże

REKLAMA

Płock znalazł się wśród kilku miast, które zostaną we wtorek uhonorowane jako najlepsze przedsięwzięcia minionego roku w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2019. 14 maja odbędzie się specjalna gala, towarzysząca XI Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach.  Płockie nabrzeże zyskało dodatkowo wyróżnienie internautów.

W konkursie Top Inwestycje Komunalne, organizowanym przez PortalSamorzadowy.pl, co roku oceniane są inwestycje komunalne pod kątem ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców. W tegorocznej edycji zwracano szczególną uwagę na projekty, związane z szeroko pojętą rewitalizacją.

O wynajmie lokali na nabrzeżu zdecyduje przetarg ustny. Jakie warunki?

Wśród 25 finalistów znalazły się projekty komunalne, które zostały oddane do użytku w 2018 r., albo ich realizacja na dzień 31 grudnia 2018 roku wynosiła co najmniej 50 proc. Ostatecznie nagrodzonych zostało 10 inwestycji realizowanych przez samorządy lub spółki miejskie czy jednostki budżetowe, w których samorządy mają swoje udziały, albo realizowanych przez prywatne spółki, które po prywatyzacji wykonują zadania władzy lokalnej, np. w zakresie gospodarki komunalnej. Na najlepszą inwestycję głosowali również internauci (w całym konkursie oddano 18 tys. głosów).

Płock z remontem nabrzeża znalazł wśród laureatów konkursu Top Inwestycje Komunalne 2019. Zagospodarowanie nabrzeża wiślanego w Płocku zdobyło również wyróżnienie specjalne przyznawane przez internautów – na płocką inwestycję głos oddało ponad 5,5 tys. internautów.

Nowe płockie nabrzeże. Jak wygląda i co o nim sądzą mieszkańcy?Wśród laureatów znalazły się również:
– Rewitalizacja wieży ciśnień i budowa parku nauki w Ciechanowie
– Kompleksowa ochrona powietrza gmin Związku Dorzecza Wisłoki
– System węzłów przesiadkowych w Katowicach – etap I
– Biblioteka i centrum nauki w Piotrkowie Trybunalskim
– Nowoczesny transport miejski w Inowrocławiu
– Budowa mostu na Wyspę Sobieszewską w Gdańsku
– Kompleksowa termomodernizacja budynków w Zgierzu
– Kompleksowa przebudowa rynku w Chorzowie
– Rekonstrukcja i rewitalizacja „Starego Kina” w Brennej z przeznaczeniem na Beskidzki Dom Zielin „Przytulia”.

Projekty nominowane do tytułu Top Inwestycje Komunalne 2019 oceniane były pod kątem takich kryteriów, jak: rozmach inwestycji w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu, walory estetyczne, funkcjonalność, nowatorstwo, współpraca z lokalną społecznością na etapie projektowania inwestycji, montaż finansowy (koncesja, kredyt, dotacja, PPP etc.), aktywne gospodarowanie majątkiem.

Wręczenie nagród podczas uroczystej Gali Top Inwestycje Komunalne 2019 odbędzie się już dzisiaj, 14 maja, o godz. 19. Wydarzenie towarzyszy XI edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, który odbywa się w dniach 13-15 maja br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku.

Ratusz wyjaśnia: Śmieci na nabrzeżu w dniu otwarcia pozostawiły nieustalone osoby

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. 123 says:

    Zgadza się .Oddział onkologii w Płocku powinien być wybudowany już dawno. Ale najlepiej pod dywanik i nie ma problemu.

  2. Smutne ale prawdziwe says:

    Proszę niech jeszcze wezmą udział w konkursie „najwięcej zachorowań na nowotwory” w przeliczeniu na mieszkańca mamy pewne podium ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU