Płocczanin zdobył dwa medale na Mistrzostwach Europy w Kickboxingu

Przeczytajrównież

Piotr Maślanka, zawodnik i trener LKS Puncher Płock, był jednym z reprezentantów Polski podczas Mistrzostw Europy w Kickboxingu. Płocczanin wywalczył dwa brązowe medale, jako jedyny startował w dwóch kategoriach.

World Asociation Kickboxing Organization (WAKO), największa światowa federacja kickboxingu, w dniach 17-25 listopada była organizatorem Mistrzostw Europy w Kickboxingu. Wydarzenie jest organizowane co dwa lata, tegoroczna edycja odbyła się w Mariborze w Słowenii.

Mistrzostwa Europy to drugi pod względem rangi po Mistrzostwach Świata turniej w wyczynowym amatorskim kickboxingu. Rywalizacja odbywała się w czterech formułach walki, z czego trzy są planszowe: pointfighting, light-contact, musical-form, a jedna ringowa: full-contact.

Do turnieju zgłosili się reprezentanci 31 państw z całej Europy. Wśród nich nie zabrakło 28-osobowej Reprezentacji Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu, a wraz z nią zgłoszonego reprezentanta Płocka – Piotra Maślanki, zawodnika i jednocześnie trenera w klubie LKS „Puncher” Płock.

Piotr Maślanka ma już na swoim koncie kilkanaście medali wszystkich kolorów Mistrzostw Polski oraz złote i srebrne medale Pucharu Europy. Płocczanin zdobył także srebrny i brązowy medal Pucharu Świata. Jako efektowne dopełnienie krajowych, europejskich i światowych zdobyczy medalowych, zawodnik postawił sobie zdobycie medali w Mistrzostwach Europy.

Płocczanin, jako jedyny z polskiej ekipy, zgłosił się do współzawodnictwa w dwóch formułach walki: pointfighting i light-contact, w kategorii wagowej -84 kg. Tym razem wrócił z dwoma medalami brązowymi, po jednym w każdej formule walki.

Wartym zauważenia jest, że Piotr Maślanka uległ w półfinałach zawodnikom, którzy później wygrali w swoich walkach finałowych.

– W stosunku do zdobytego 9. miejsca seniorów w pointfightingu w Mistrzostwach Europy przed dwoma laty w Loutraki w Grecji, tym razem nie wróciłem z pustymi rękami i przywiozłem dwa brązowe medale. Mimo, że nie każdy może być trzeci w Europie, a porządne przygotowanie się do takiego turnieju i sam start wymagają wiele wysiłku i poświęcenia. Jak u każdego ambitnego sportowca, któremu nie udaje się zdobyć złotego medalu, jest jednak pewien niedosyt – komentował Piotr Maślanka.

Wyjazd i uczestnictwo w turnieju dofinansowany został przez koncern PKN ORLEN w ramach programu „Orlen Pasja” oraz przez Urząd Miasta Płocka, w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2018 r.