Płocczanin przywiózł złoto z Czech

REKLAMA

Zawodnik UKS Judo Kano Płock, Patryk Cieślak wywalczył złoto na zawodach w Czechach. Rywalizacja nie była łatwa, Grand Prix Seniorów w Ostravie było obsadzone mocnymi zawodnikami i najcięższy z płockich judoków musiał walczyć perfekcyjnie.

Patryk Cieślak, zawodnik UKS Judo Kano Płock, jest najcięższym z judoków w naszym mieście. Jednak jest to połączone z ogromną siłą i wyjątkową, jak na 118 kg, szybkością.

PowiązaneTematy

– Posiada dużą wydolność, co przydaje się w końcówkach walk. W momencie, gdy przeciwnicy tracą siłę i szybkość z powodu wysiłku, on może uruchomić jeszcze rezerwy w końcówce walki – przedstawiał zawodnika trener Leszek Jarosiński.

Te cechy sprawiły, że płocczanin nie miał najmniejszego problemu, by tryumfować w mocno obsadzonym turnieju Grand Prix Seniorów w Ostravie.

Zawodnik UKS Judo Kano Płock najpierw przeszedł bez problemu przez eliminacje, a następnie już w walce półfinałowej dzięki soto-maki-komi, czyli rzutowi obrotowemu, wyeliminował zawodnika gospodarzy. Wątpliwości co do wykonania rzutu miał sędzia, który początkowo przyznał Polakowi 7 punktów i dopiero po obejrzeniu powtórki przyznano należyte 10 punktów, stanowiące ippon.

Patryk Cieślak i trener Leszek Jarosiński fot. materiały prasowe

Finał okazał się poważnym wyzwaniem dla Patryka Cieślaka, stanął naprzeciwko akademickiego mistrza Czech, Ladislava Zapletala. Zawodnik gospodarzy był dużo szybszy od Polaka, jednak silne ramiona płocczanina były barierą nie do pokonania. W momencie, w którym zawodnicy stanęli na skraju maty, Czech ustawił się bokiem, zawodnik UKS Judo Kano Płock to wykorzystał, wykonał bardzo rzadko stosowany w tej kategorii wagowej rzut przez biodro, czyli o-goshi. Akademicki mistrz Czech poleciał wysoko i zaliczył ciężkie lądowanie na plecy, a Polak uzyskał kolejny ippon i pierwszy w tym roku złoty medal.