REKLAMA

Płoccy żołnierze zebrali kilka tysięcy złotych na ratowanie „Płockich Powązek”

REKLAMA

Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej porządkowali mogiły, pełnili warty przy grobach bohaterów, modlili się w intencji poległych. Mundurowi wzięli też udział w akcji „Ratujmy Płockie Powązki”.

Żołnierze 64 batalionu lekkiej piechoty swoją opieką objęli mogiły na nekropoliach w Nowym Dworze Mazowieckim, Zakroczymiu, Modlinie oraz Płocku. Uporządkowali miejsca pamięci i mogiły poległych walczących o Ojczyznę.

PowiązaneTematy

Dzięki wsparciu darczyńców, od których żołnierze otrzymali około 250 zniczy, na każdej mogile i w miejscu pamięci zapłonął znicz.fot. materiały prasowe

– 1 listopada żołnierze z 64 blp wzięli również udział w XXII kweście na rzecz ratowania zabytków płockiej nekropolii „Ratujmy Płockie Powązki”. To już po raz trzeci żołnierze 64 batalionu lekkiej piechoty wzięli udział w kweście, wspierając tak szczytny i piękny cel. W kweście żołnierze zebrali 5420 zł – podsumowuje 6 MBOT.

fot. materiały prasowe 6MBOT

Warto zaznaczyć, że obok ogólnopolskiej akcji „Żołnierska Pamięć”, terytorialsi 6MBOT aktywnie włączyli się w działania proponowane przez Ministra Obrony Narodowej, poprzez składanie kwiatów na grobach ofiar Katastrofy Smoleńskiej.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU