REKLAMA

Płoccy żołnierze odwiedzili uczelnię. Opowiedzieli o swojej służbie

REKLAMA

W poniedziałek na Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku pojawili się płoccy żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej. Mundurowi przybliżyli studentom specyfikę służby w obronie terytorialnej i roli formacji.

Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku we współpracy z Wojskiem Obrony Terytorialnej zorganizowała 21 marca spotkanie studentów z mundurowymi.

PowiązaneTematy

– W dobie współczesnych zagrożeń to niewątpliwie cenna inicjatywa i ciekawe przedsięwzięcie – zaznaczył st. kpr. Cezary Okraszewski z 64 batalionu lekkiej piechoty.

fot. st. kpr. Cezary Okraszewski

Uczelnia w ramach studiów prowadzi między innymi zajęcia z zakresu bezpieczeństwa. Z kolei celem funkcjonowania WOT jest między innymi zaangażowanie wspólnoty lokalnej do współpracy obronnej i kształtowanie właściwych postaw młodzieży.fot. st. kpr. Cezary Okraszewski

Organizatorami przedsięwzięcia były: Zakład Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Wydziału Nauk Społecznych, reprezentowany przez dr. Bogdana Guzińskiego i 64 batalionu lekkiej piechoty, 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

fot. st. kpr. Cezary Okraszewski

W ramach seminarium zaprezentowano uzbrojenie i wyposażenie terytorialsów. St. kpr. Cezary Okraszewski omówił proces rekrutacji do WOT. Studenci i pracownicy dydaktyczni mieli również możliwość wysłuchania wykładu ppor. dr Wojciecha Wasilewskiego Wojska Obrony Terytorialnej w systemie narodowego bezpieczeństwa Rzeczpospolitej Polskiej.

fot. st. kpr. Cezary Okraszewski
fot. st. kpr. Cezary Okraszewski
fot. st. kpr. Cezary Okraszewski
fot. st. kpr. Cezary OkraszewskiREKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 1

  1. hrabina Monte Christo says:

    bardzo pouczający artykuł-od teraz wiem ,że jak nagle zarośla zaczną sie gwałtownie poruszać i coś w nich będzie namiętnie chrumkać -to znaczy ,że to nie odyniec w nastroju romantyczny -to żołnierz obrony terytorialnej w nastroju bojowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
  • %d bloggers like this: